banner536

banner526

banner533

Emniyet'te 'dinleyenler' de gitti!

Rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan 17 Aralık operasyonun ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yaşanan 'depreme' bir yenisi daha eklendi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nün teknik takip biriminin dinleme ekibinde görev yapan 45 polis memuru

Gündem 06.01.2014, 19:25
Emniyet'te 'dinleyenler' de gitti!

Rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan 17 Aralık operasyonun ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yaşanan 'depreme' bir yenisi daha eklendi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nün teknik takip biriminin dinleme ekibinde görev yapan 45 polis memuru da görevinden alınarak, farklı birimlere tayin edildi. 17 Aralık'tan bugüne kadar geçen sürede aralarında emniyet müdür yardımcılarının da olduğu 500 polise görevden el çektirildi.

FİZİKİ TAKİP YAPAN BÖLÜMDE DE TAYİN HAZIRLIĞI YAPILIYOR

İstanbul Emniyet Müdürüğü'nde sular durulmuyor. Son olarak önceki gün Asayiş Şube Müdürlüğü'nün Teknik-Takip Birimi'nde telefon dinlemeleri yapan 45 polisin tamamı bu görevden alındı. Polisler, ilçe müdürlükleri ile diğer şube müdürlüklerinin emirlerine verildi. 45 polis memuru yeni görev yerlerine başlarken bu birimin, fiziki takip yapan bölümünde görev yapan polisler için de tayin hazırlığı yapıldığı öğrenildi. Tayin edilenlerin yerine telefon takibi için yeni polis memurları atanacak.

TOLAM 500 POLİSE GÖREVLERİNDEN EL ÇEKTİRİLDİ

17 Aralık operasyonunun ardından başlayan tayin fırtınasında İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 müdür görevden alınmıştı. PKK, Teknik Takip masaları ve çeşitli sol örgütlerden sorumlu birimlerde görev alan 12 şube müdürü ile müdür yardımcısı da görevden alınırken son olarak İstihbarat Şube MÜdürlüğü'nde görevli 200 polisin görev yeri de değiştirilmişti. Vali Selami Altınok, İstanbul İl Emniyet Müdürülüğü'ne geldikten sonra, 16 müdür yardımcısını başka göreve vermişti. 17 Aralık'tan bugüne kadar geçen sürede müdür ve müdür yardımcılarının da aralarında bulunduğu toplam 500 polise görevlerinden el çektirildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@