7m

7m

hyundai

tamfinans

Emniyet Amiri canını zor kurtardı

Adana’da, cezaevinden firar eden 34 yaşındaki Şefik Akyürek’i gözaltına almak isteyen sivil polisler, şüphelinin "Polis KCK operasyonu yapıyor" diye bağırması üzerine bir grup tarafından linç edilmek istendi. PKK'lıları dağıtan bir kadın, dikkat çekti.Güv

Gündem 24.01.2012, 13:39
Emniyet Amiri canını zor kurtardı

Adana’da, cezaevinden firar eden 34 yaşındaki Şefik Akyürek’i gözaltına almak isteyen sivil polisler, şüphelinin "Polis KCK operasyonu yapıyor" diye bağırması üzerine bir grup tarafından linç edilmek istendi. PKK'lıları dağıtan bir kadın, dikkat çekti.

Güven Timleri, birçok suçtan aldığı 17 yıl 6 ay hapis cezasını çektiği Osmaniye Cezaevi’nde firar eden Şefik Akyürek’in, merkez Seyhan İlçesi’nin Barbaros Mahallesi’nde saklandığı bilgisine ulaştı. Bölgede çalışma yapan sivil polisler, bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının sık sık eylem yaptığı mahallede bir parkta oturan Şefik Akyürek’i yakaladı.

Kelepçelenmek istenen Akyürek, "Polis KCK operasyonu yapıyor" diye bağırarak yardım isteyince, ortalık karıştı. Bir grup PKK yandaşı, Akyürek’i kurtarmak için sivil polislere saldırdı.

KOMİSERİN SIĞINDIĞI KUYUMCUYU YAĞMALADILAR
Akyürek kargaşadan yararlanıp kaçarken, saldırganların elinden kurtulmak isteyen Komiser Yardımcısı Mehmet Özer, bir kuyumcuya sığınıp kepenklerini kapattırdı. Taş ve sopalarla kuyumcuya saldıran göstericiler kırılan vitrindeki altınları yağmaladı.

PKK yandaşları zorla girdikleri kuyumcudan dışarı çıkarttıkları komiser yardımcısını linç etmek istedi. Kimliği belirlenemeyen bir kadın da komiseri kurtarmak için araya girerek saldırganları engellemeye çalıştı. PKK yandaşlarının saldırı anı da işyeri kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Komiser yardımcısı Mehmet Özer’in telsizden yardım isteği üzerine bölgeye gelen resmi ve sivil ekipleri gören saldırganlar ara sokaklara girerek gözden kayboldu.

Güvenlik kameralarını inceleyen polis, saldırıyı gerçekleştiren 8 kişinin kimliğini saptadı. Şüphelilerden 3’ü yakalanırken, kaçan Şefik Akyürek ile onu kurtarmaya çalışan 5 kişi aranıyor.


Yorumlar (1)
BUĞAN 10 yıl önce
Biri gider polisimize şamar atar,biri komiser linç etmeye kalkar,diğer taraftan taksimde vatandaşın malına zarar vererek gösteri yapıyoruz derler.Yeter artık bu nedir ya???Yapanın yanına kar kalıyor yaptığı.Komisere saldırı yapanları salıvermektense en ağır ceza ie cezalandırın bakalım ne oluyor??Bu işi siyasi çıkar meselesi yapmaktan çıkarıp elele vererek çözün artık...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@