Emekliye müjde Çelik'ten geldi!

Faruk Çelik, emekliler arasındaki maaş farkının ortadan kaldırılması için çalışmaların başladığını söyledi. Sosyal ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1981 yılından bu yana beş ayrı aylık bağlama sisteminin uygulandığını söyledi.Çelik, intibak yasası için çal

Emekliye müjde Çelik'ten geldi!

Faruk Çelik, emekliler arasındaki maaş farkının ortadan kaldırılması için çalışmaların başladığını söyledi.
 
Sosyal ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1981 yılından bu yana beş ayrı aylık bağlama sisteminin uygulandığını söyledi.

Çelik, intibak yasası için çalışma başlattıklarını ve bir iki ay içinde bu çalışmanın sonlandırılacağını söyledi. Bakan Çelik, kademeli olarak emekliler arasındaki maaş farkının kapatılmasını hedeflediklerini ifade etti. 

Bakan Çelik, önümüzdeki günlerde kamu çalışanlarını ilgilendiren toplu görüşme, iş sağlığı mevzuatı, taşeron işçilerle, kıdem tazminatı ve intibak yasasıyla ilgili çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Faruk  Çelik, AK Parti’nin seçim sürecinde vaat ettiği intibak yasasının çıkartılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

1981 YILINDAN SONRA EMEKLİ OLANLARI İLGİLENDİRİYOR
Sosyal ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik intibak yasasıyla ilgili şunları söyledi:

“1981 yılından bu yana 5 çeşit aylık bağlama gerçekleştirilmiş. Bu aylık bağlamalardan kaynaklanan sistemden kaynaklanan bir farklılıkla karşı karşıyayız. Hükümet programında dikkat edilirse, bu farklıların düzeltmesi gerektiği vurgulanıyor. Biz de şu anda 1981’den 2011 yılına kadar aynı şartlarda aynı süre çalışmalarına rağmen farklı ücrete tabii tutulan vatandaşlarımızın ve emeklilerimizin durumlarını bir iki ay içinde ortaya çıkartacağız.Kademeli olarak emekli maaşlarındaki bu farklılıkları nasıl gidereceğimizi kamuoyunu ile paylaşacağız”

“KIDEM TAZMİNATI İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”
Kazanılmış haklara dokunulmamak kaydıyla kıdem tazminatı konusunda bir çalışma yapılacağını belirten Faruk Çelik, kumu dışında neredeyse bütün işçilerin kıdem tazminatı sorunu olduğunu söyledi. Sosyal taraflarla henüz bir araya gelinmediği dile getiren Çelik, “Ne emeğin sömürülmesinden, ne de müteşebbisin zor durumda kalmasından yanayız” dedi.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler