banner572

Elektrik faturalarında düzenleme

EPDK'nın elektrik faturalarında yapacağı yeni düzenlemeye göre TRT payı ve kayıp-kaçak oranı faturalarda artık gösterilmeyecek.Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik faturalarında yeni bir düzenlemeye hazırlanıyor.Halen elektrik faturaları ''Per

Gündem 20.12.2011, 13:47
Elektrik faturalarında  düzenleme

EPDK'nın elektrik faturalarında yapacağı yeni düzenlemeye göre TRT payı ve kayıp-kaçak oranı faturalarda artık gösterilmeyecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik faturalarında yeni bir düzenlemeye hazırlanıyor.

Halen elektrik faturaları ''Perakende satış bedeli, enerji nakil bedeli, TRT payı, Enerji Fonu, Belediye Tüketim Vergisi ve Sayaç Okuma Bedeli'' olmak üzere 6 kalemden oluşuyor.

EPDK, 2012 yılı başından geçerli olmak üzere, faturalardaki söz konusu detayları ''Enerji bedeli, nakil bedeli, vergi ve fonlar'' olmak üzere 3 başlık altında toplamayı planlıyor. Böylece, TRT payı, kayıp-kaçak bedeli gibi detaylar faturalarda ayrı ayrı gösterilmeyecek, ''enerji bedeli'' adı altında toplanacak. Konu, bugün toplanacak kurulun gündeminde yer alacak.

Kayıp-kaçak ve TRT payının bu yılın şubat ayından itibaren faturalarda detaylı olarak yazılmasıyla kamuoyunda tartışma başlamış ve bazı tüketici dernekleri kayıp-kaçak bedellerinin tüketiciler tarafından ödenmemesi için dava açmıştı

 


Yorumlar (1)
selcuk 10 yıl önce
yazık bu ulkeye herşeyi millet oduyo ya 30lıralık faturanın 10lırası bırilerne gdyo bu ulke nezaman adam gbı adam olcak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@