banner491

Eksik yatırılan maaşlar ödenmeye başlandı

Maaşlarının eksik yattığı belirlenen 2 bin 500 emekliye paraları ödemeler başladı. En yüksek ödeme ise 21 bin 752 lira!2000 yılından önce emekli olan 2 bin 500 vatandaşa eksik yatırılan maaşları ödenmeye başlandı. Bayrama maaşlarını erken alarak giren eme

Eksik yatırılan maaşlar ödenmeye başlandı

Maaşlarının eksik yattığı belirlenen 2 bin 500 emekliye paraları ödemeler başladı. En yüksek ödeme ise 21 bin 752 lira!

2000 yılından önce emekli olan 2 bin 500 vatandaşa eksik yatırılan maaşları ödenmeye başlandı.
 
Bayrama maaşlarını erken alarak giren emekliler için bir sürpriz de intibak çalışmalarından geldi. 2000 yılından önce emekli olmuş yaklaşık 2 milyon kişinin maaşlarına Ocak 2013'te zam getirecek intibak çalışmaları sırasında ödemelerde bazı eksiklikler ve fazlalıklar tespit edilmişti.
 
EKSİK MAAŞLAR YATIRILMAYA BAŞLANDI
 
Bu konuyu inceleyen SGK yetkilileri binlerce emekliye ya eksik ya da fazla maaş ödendiğini ortaya çıkartmıştı. Eksik maaş verilen emekliler için ise bu paralar, toplu olarak maaş hesaplarına yatırılmaya başlandı. Eylül ayında başlayan ödemeler, hesaplar bittikçe devam ediyor.
 
Bu çalışma çerçevesinde şu anda 2000 yılından önce emekli olmuş 2 bin 500 vatandaşın emeklilik maaşı hesabında ekstra para bulunabilir. Eğer siz de 2000 yılından önce emekli olmuşsanız hesabınızı kontrol etmenizde fayda var. Maaşınızdaki eksik yatan paralar toplu olarak hesabınıza aktarılıyor.
 
SGK BAŞKANI'NIN AÇIKLAMASI
 
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar daha önce yaptığı açıklamada, eksik maaş aldığı tespit edilen 2 bin 500 emeklinin bulunduğunu belirterek, şunları söylemişti: "Aylıkları eksik ödenen 2 bin 500 emekliye, ödemelerini yapmaya başladık. En düşük fark 9.58 lira en yüksek fark ise 21 bin 752 lira olarak hesaplandı."
 
826 EMEKLİYE 2.5 MİLYON LİRA
 
SGK Başkan Fatih Acar yaptığı açıklamada şu bilgileri vermişti: "Aylığı eksik yatırılanlardan ilk etapta işlemleri tamamlanan 826 emekliye toplam 2 milyon 455 bin lira fark ödenecek.
 
Bunların bir kısmı Eylül aylıklarında farkları aldı. Diğerleri ise Ekim ayında eksik ödemeleri alacak. Tespit yapıldıkça ödemeye devam edeceğiz. Ödemelerin bekletilip sonra yapılması söz konusu değil. İşlemler normal olarak yapılıyor."

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner494