banner539

banner526

banner533

banner513

Ekmeğe zam yok

Kavuncu, sektördeki sorunların çözümü ve unlu mamul üretiminde kalitenin artırılması amacıyla kurulan federasyonun, Türkiye'de ekmek fiyatlarını belirleme yetkisine sahip olduğunu vurguladı. Ekmeğin ham maddesi olan un fiyatının zamlandığını ancak buna ra

Gündem 06.12.2015, 13:29
Ekmeğe zam yok

Kavuncu, sektördeki sorunların çözümü ve unlu mamul üretiminde kalitenin artırılması amacıyla kurulan federasyonun, Türkiye'de ekmek fiyatlarını belirleme yetkisine sahip olduğunu vurguladı.

Ekmeğin ham maddesi olan un fiyatının zamlandığını ancak buna rağmen ekmek fiyatlarına zam yapmayı düşünmediklerini ifade eden Kavuncu, şunları kaydetti:

"Türkiye'deki tüm illerde ekmek fiyatı aynı değil. Girdi ve maliyet fiyatlarından dolayı ekmek fiyatları ilden ile değişiyor. Ekmeğin fiyatı zaten çoğu yerde 1 lira. Bu, üç yıldır değişmedi. Şu anda bu fiyata zam yapmayı düşünmüyoruz. Yılbaşından sonra da bu fiyat aynı kalacak. Şubelerimiz, odalar ile ticaret ve sanayi odalarındaki meslek komitelerimizde zaten ekmek fiyatları belirli. Komite başkanlıklarımız gerek görüldüğünde fiyatları yeniliyorlar. Ancak şu an için böyle bir durum söz konusu değil."

Yorumlar (1)
adım isyankar 5 yıl önce
Kimi kandiriyosunuz ya milleti keriz mi zannettiniz.zam yokmus mus mus da suymus buymus.2 hafta once gizli zammi kim yapti rusyami. Grami 420 den 370 e kim cekti israil mi.gram eksiltmek zam yapmak değilmi? ?? 4 kisilik bir aile 3 ekmekle doyarken simdi 4 ekmek aliyor haberiniz varmı.az daha azaltinda kisilik ekmek yapin tek kisi doysun adi herifler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@