Ekmeğe zam mı geliyor?

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatı konusunda 2010 yılı Ocak ayında maliyet hesaplaması yapacaklarını, “bu süreci birkaç ay taşıyabilirse taşıyacaklarını, aksi takdirde bu maliyetin ekmeğe en az şekilde yansıması

Ekmeğe zam mı geliyor?
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatı konusunda 2010 yılı Ocak ayında maliyet hesaplaması yapacaklarını, “bu süreci birkaç ay taşıyabilirse taşıyacaklarını, aksi takdirde bu maliyetin ekmeğe en az şekilde yansıması konusunda hassasiyet göstereceklerini” kaydetti.
Balcı, Federasyon Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, ekmek satış yerleri, ekmekte GDO konusu ve israfa ilişkin açıklamalar yaptı.
Ekmekte GDO'lu ürünün söz konusu olmadığını belirten Balcı, “Türkiye'de üretilen buğdaylar GDO'lu değil, Arjantin ve ABD'deki buğdaylarda GDO söz konusu. Buğday ithalatı olmadığı için ekmekte GDO'nun olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.
2008 yılı Şubat ayında ekmeğin kilogram satış fiyatının 2,5 lira olduğunu, bu tarihe kadar bu fiyatta değişiklik olmadığını kaydeden Balcı, bu süre içerisindeki maliyet farklarını fırıncı esnafının göğüslediğini savundu. Balcı, 2010 yılı Ocak ayında maliyet hesabı yapacaklarını, bu süreci birkaç ay taşıyabilirse taşıyacaklarını, aksi takdirde bu maliyetin ekmeğe en az şekilde yansıması konusunda hassasiyet göstereceklerini söyledi.
Balcı, 2008 yılında ekmek fiyatı belirlenirken hedefin yıl sonuna kadar söz konusu fiyatı korumak olduğunu, ancak yaklaşık 2 yıldır bu fiyatla satış yapıldığını da kaydetti.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler