7m

Çapkınoğlu

Efes üretimi durdurdu!

Anadolu Efes, Rusya'da Moskova ve Rostov kentlerinin ardından Türkiye'de lüleburgaz fabrikasında üretimi durdurma kararı aldı.Anadou Efes, üretim ağının optimizasyonuna ilişkin başlatılan program kapsamında, Kırklareli/Lüleburgaz tesislerindeki bira üreti

Gündem 02.04.2014, 15:29
Efes üretimi durdurdu!

Anadolu Efes, Rusya'da Moskova ve Rostov kentlerinin ardından Türkiye'de lüleburgaz fabrikasında üretimi durdurma kararı aldı.

Anadou Efes, üretim ağının optimizasyonuna ilişkin başlatılan program kapsamında, Kırklareli/Lüleburgaz tesislerindeki bira üretim faaliyetlerini 2 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla durdurma kararı alırken, tesislerdeki satış, dağıtım ve lojistik faaliyetlerine devam edecek.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de toplam kurulu kapasite içinde yüzde 8 payla en düşük kapasiteye sahip Lüleburgaz fabrikasındaki üretim faaliyetleri diğer fabrikalara kaydırılacak.

Açıklamada, "Alkollü içecek pazarında meydana gelen daralma karşısında alınan bu karar sonrası, şirketimiz verimliliğini artıracak ve sürdürülebilir büyümesine devam edecektir" denildi.

Anadolu Efes, Türkiye'deki üretim operasyonlarına İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana'daki bira, Afyon ve Konya/Çumra'daki malt fabrikaları ile Bilecik/Pazaryeri'ndeki şerbetçiotu işleme tesisiyle devam edeceğini açıkladı.

Açıklamada, "İnsan kaynağımız ile ilgili alacağımız kararlar son değerlendirme aşamasında olup, Lüleburgaz Fabrikası'ndaki çalışanlarımızın öncelikli olarak diğer lokasyonlarımızda bulunan açık pozisyonlara kaydırılma olasılığı değerlendirilecektir" denildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@