alexa metrics

banner560

banner572

Dünyanın en kapsamlı konferansı

 Enerji düzenlemesi alanında dünyanın en geniş kapsamlı konferansı olan Dünya Enerji Düzenleme Forumu 2015 yılında Türkiye'de yapılacak Enerji düzenlemesi alanında dünyanın en geniş kapsamlı konferansı olan Dünya Enerji Düzenleme Forumu 2015 yılında Türki

Gündem 17.05.2012, 12:04
Dünyanın en  kapsamlı konferansı

 

Enerji düzenlemesi alanında dünyanın en geniş kapsamlı konferansı olan Dünya Enerji Düzenleme Forumu 2015 yılında Türkiye'de yapılacak Enerji düzenlemesi alanında dünyanın en geniş kapsamlı konferansı olan Dünya Enerji Düzenleme Forumu 2015 yılında Türkiye'de yapılacak.

 

13-16 Mayıs 2012 tarihlerinde Kanada'nın Kebek kentinde düzenlenen Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nun 2015 yılında ev sahipliğini yapmak üzere Meksika Meksiko Kenti, Rusya Federasyonu St. Petersburg ve Türkiye İstanbul kentleri yarıştı.

 

Forumun, 12 bölgesel düzenleyici birliğin başkanları veya temsilcilerinden oluşan Yönlendirme Komitesi üyelerinin huzurunda, her bir aday tarafından adaylık başvurularının ayrıntıları hakkında bilgi verildi. 2015 yılındaki Forumun İstanbul'da toplanacağı kararı, 15 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilen Gala Yemeği'nde açıklandı. Böylelikle, Forum Başkanlığını Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı devralmış oldu. Kurum Başkanı Hasan Köktaş, ev sahipliğini kabul konuşmasında, İstanbul'un 2015 yılında düzenlenecek Forum için ev sahibi olarak seçilmesinden dolayı, Türkiye, EPDK ve İstanbul adına gurur duyduğunu; İstanbul'un, 8 bin 500 yıllık tarihi ve kıtaları birleştiren konumu itibarıyla enerji ve düzenleme konularının tartışılacağı en uygun mekan olduğunu ve enerji oyuncuları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesinde önemli bir role sahip olduğunu ifade etti. Köktaş, ilgili herkesi 2015 yılında İstanbul'da görmekten memnun olacağını ekledi.

 

FORUM, 3 YILDA BİR TOPLANIYOR

 

Dünya Enerji Düzenleme Forumu, 5 kıtadaki 12 bölgesel düzenleyici birliğin ortak çabasının ürünü olarak düzenleniyor. 3 yılda bir toplanan Forumda, enerji ve düzenlemesi alanındaki gelişmeler, sorunlar, politikalar, yaklaşımlar tartışılıyor ve sonuçlar değerlendiriliyor. Şimdiye kadar düzenlenen forumlara yaklaşık 80 ülkeden bin civarında katılım sağlanırken, Kebek'te düzenlenen Beşinci Foruma katılan uzmanlar ve konu ile ilgili yetkililer, İstanbul'daki Foruma çok daha fazla katılım olacağı konusunda görüş belirtti


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@