banner539

banner526

banner533

banner513

Diyarbakır'da teröristle çatışan polis konuştu

Diyarbakır'da 2 polisin şehit edilmesinin ardından teröristler,  Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin basın açıklaması yaptığı sokağa girmişti. Görüntülere de koşarken takılmışlardı.   Kaçan teröristlerden birinin YDG-H'li Mahsun Gürkan olduğu iddia edi

Gündem 30.11.2015, 08:28
Diyarbakır'da teröristle çatışan polis konuştu

Diyarbakır'da 2 polisin şehit edilmesinin ardından teröristler,  Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin basın açıklaması yaptığı sokağa girmişti. Görüntülere de koşarken takılmışlardı.
 
Kaçan teröristlerden birinin YDG-H'li Mahsun Gürkan olduğu iddia ediliyordu. Birinin, ise ateş eden polisin üzerine silahını fırlattığı kameralara takılmıştı. 
 
Elçi’nin ölümünden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur’u şehit eden ve Elçi’nin basın açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan teröristlerle çatışan 4 polisin de ifadeleri alındı.
 
NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM
 
Güvenlik Şube’de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, “Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.
 
VURUP VURMADIĞIM KONUSUNDA EMİN DEĞİLİM...
 
Diğer polis memuruysa, “Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım” diye konuştu.
 
Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi. (Habertürk)

Yorumlar (5)
mustafa adanur 5 yıl önce
O Polisin şu an itibari ile o görevden alınıp geri kademe hizmete verilmesi gerekir o da onun için ödül olur ya neyse..elindeki tabancanın şarjörünü iki kaşının ortasına boşaltamadın 20 metre geride iki arkadaşını şehit ettiler ne yapacaklar 1 metreden hareketsiz mi olacaklarki vurasın hemi babayiğit...
Hamit YILDIZ 5 yıl önce
Mustafa bey yazdıklarınızın tamamen aksini düşünüyorum. Orada bence polisin talihsizliginden başka birşey yok. Kendi görüşüm. Tabi ki detayları bilemeyiz.
Boztepeli 5 yıl önce
Gorende derki bordo bereliydilerde vuramadilar.insanlik hali polisimizi kotulemeyelim.
hakan yılmaz 5 yıl önce
Bir metreden vurama, sonra da masal anlat. Devlet de habire bunların maaşlarına özel ek zam yapıyor. Bunlar bizi koruyacaklarmış. ama on tanesi gariban birini yada efendi esnafı bulunca üstüne saldırmayı iyi bilirler...
matalar 5 yıl önce
adamlar kelle kollukta hizmet veriyorlar. Burada klavye komandolar da eleştiri yapıyor. Sen gitte vur bakalım nasıl vuruluyor. Adamlar sabah evden çıkarken akşam döneceğiz mi acaba diye çıkıyorlar aileleri diken üstünde haberin yok herhalde

Gelişmelerden Haberdar Olun

@