7m


7m

hyundai

Diyarbakır’da karakola saldırı: 1 yaralı

Diyarbakır'da bir grup PKK'lı tarafından karakola uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Olayda 1 asker yaralandı.Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır-Hani karayolu üzerinde bulunan Özekli Karakolu'na terör örgütü PKK'lı bir grup tarafından uzun namlu

Gündem 21.08.2015, 17:08
Diyarbakır’da karakola saldırı: 1 yaralı

Diyarbakır'da bir grup PKK'lı tarafından karakola uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Olayda 1 asker yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır-Hani karayolu üzerinde bulunan Özekli Karakolu'na terör örgütü PKK'lı bir grup tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 1 asker yaralandı. Yaralı asker tedavi altına alınırken, güvenlik güçleri kaçan PKK'lıların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

KORUCULARI NÖBET YERLERİNE BIRAKAN TRENE BOMBALI SALDIRI

Öte yandan, Bingöl'ün Genç ilçesinde de demiryolu güvenliğini sağlayan korucuları nöbet yerlerine bırakan trene bombalı saldırı gerçekleştirildi. Vagon ve raylarda hasar oluşan saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Alınan bilgiye göre, Genç ilçe sınırları içinde bulunan demiryolu güvenliğini sağlayan korucuları nöbet yerlerine taşıyan trene bugün saat 15.00 sıralarında ilçeye bağlı Çamlıyurt mevkiinde bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, trene bağlı bulunan bir vagon ile raylarda hasar oluştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@