banner556

Diyarbakır'da Helikopter düştü

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, kalkış sırasında kuyruğu elektrik tellerine takılıp düşen askeri helikopterle ilgili 1 askerin şehit olduğunu, yaralı sayısının 8’e yükseldiğini bildirdi. Edinilen bilgiye göre, Lice ilçesinde bir askeri helikopterin kalk

Gündem 11.10.2012, 12:21
Diyarbakır'da Helikopter düştü

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, kalkış sırasında kuyruğu elektrik tellerine takılıp düşen askeri helikopterle ilgili 1 askerin şehit olduğunu, yaralı sayısının 8’e yükseldiğini bildirdi. 

Edinilen bilgiye göre, Lice ilçesinde bir askeri helikopterin kalkış sırasında kuyruğu tellere takıldı ve düştü.
 
Olayda, 1 asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, düşen helikopterde 3’ü mürettebat toplam 14 kişinin bulunduğunu söyledi. 
 
Toprak, “Helikopter, kalkış yaptığı sırada kuyruğunu elektrik direğine çarpması sonucu düştü. 1’i şehit, 8 yaralı bulunuyor. Yaralılar, helikopterlerle Diyarbakır’a gönderildi” dedi.
 
Bakan Eker: Bir şehidimiz var
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düşen helikopterle ilgili yaptığı açıklama yaptı.
 
Bakan Eker, bir askerin şehit olduğunu söyledi. Bakan Eker, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde kaza ile ilgili gazetecilere bilgi verdi.
 
Bakan Eker, helikopter gövdesinde meydana gelen sorun üzerine acil iniş yaparken elektrik tellerine takılıp düştüğünü ve 1 askerin şehit olduğunu kaydetti.
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Helşkopterin iniş kalkış yaptığı yerde elektrik direğinin ne işi var.Bunu akıl edemeyecek kadar yeteneksizmi bu görevliler.Veya buna pilotun dikkat etmesi gerek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@