7m


7m

hyundai

Diyarbakır’da Hava Destekli Operasyon Başlatıldı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde teröristler tarafından askeri time düzenlenen ve 1 askerin şehit, 3 askerin yaralandığı bombalı ve uzun namlulu silahlı saldırı sonrasında bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Kulp ile Muş karayolunda bulunan Hidro Elek

Gündem 23.08.2015, 13:30
Diyarbakır’da Hava Destekli Operasyon Başlatıldı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde teröristler tarafından askeri time düzenlenen ve 1 askerin şehit, 3 askerin yaralandığı bombalı ve uzun namlulu silahlı saldırı sonrasında bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Kulp ile Muş karayolunda bulunan Hidro Elektrik Santrali (HES) Barajı güvenliğini sağlayan güvenlik kuvvetleri sabah erken saatlerde görevden döndükleri sırada teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı ve ardından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğradı. Askerlerin anında karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada 26 yaşındaki Uzman Çavuş Mehmet Kara şehit olurken, 1'i ağır 3 asker yaralandı. Yaralılar Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken bölgede kaçan teröristlerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'ndan havalanan helikopterler operasyona havadan destek verdi. Helikopterlerin teröristlerin kaçış güzergahlarını taradıkları ve bölgede operasyonun devam ettiği bildirildi.

Öte yandan şehit Uzman Çavuş Mehmet Kara'nın nişanlı olduğu belirtildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@