Diyanet'ten ilginç operasyon yorumu!

 Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hem bir Müslüman  olarak hem de ülkenin yüce değerlerine hizmet eden bir müessesenin mensubu olarak  Türkiye'de olup bitenlerden, yapılan tartışmalardan son derece büyük bir üzüntü  duyduğunu belirterek, "Türkiye'de

Diyanet'ten ilginç operasyon yorumu!

 Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hem bir Müslüman  olarak hem de ülkenin yüce değerlerine hizmet eden bir müessesenin mensubu olarak  Türkiye'de olup bitenlerden, yapılan tartışmalardan son derece büyük bir üzüntü  duyduğunu belirterek, "Türkiye'de olup bitenler, yapılan nefret yüklü  tartışmalar, öfke yüklü dualar gönül coğrafyamızda milletimize umudunu bağlamış  mazlum milletlerin umudunu artırmıyor" dedi.
 
Görmez, Libya İslam İşleri ve Evkaf Bakanı Ali El Beşir Hamuda ve  beraberindeki heyetle görüştü. Ziyarette bir gazetecinin ''Kamuoyunda son dönemde  dini terimlerle de tartışılan bir konu var. Dini argümanların olduğu konuyla  ilgili siz hep suskun kaldınız. Bu dönemdeki suskunluğunuzu kamu merak ediyor''  demesi üzerine Diyanet İşleri Başkanı Görmez, ''Evet, sustuğum, konuşmadığım  doğrudur. Doğrusu bu konuda sevgili Peygamberimizin bu gibi hallerde 'Ya hayır  konuşun ya da susun' prensibini uygulamayı şahsen tercih ediyorum'' karşılığını  verdi.
 
  'Hem bir Müslüman olarak hem de ülkemizin yüce değerlerine hizmet eden bir müessesenin mensubu olarak ülkemizde olup bitenlerden, yapılan  tartışmalarda son derece büyük bir üzüntü duyduğumu, kalben hüzün duyduğumu ifade  etmek isterim' diyen Görmez, şunları kaydetti:
 
  HERKESİ ATEŞİ SÖNDÜRMEYE ÇAĞIRIYORUM
 
'Çünkü olup bitenler, yapılan tartışmalar, az önce Libyalı sayın  bakan ile konuşuyoruz, Libya'da ülkelerini yeniden imar etmekle uğraşan Ömer  Muhtar'ın çocuklarını sevindirmiyor. Türkiye'de olup bitenler, yapılan nefret  yüklü tartışmalar, öfke yüklü dualar, gönül coğrafyamıza, milletimize umudunu  bağlamış mazlum milletlerin umudunu artırmıyor. Türkiye'de yapılan tartışmalar,  olup bitenler, Afrika'da bize umut bağlamış gönlü yaslı, gözü yaşlı mazlumları  sevindirmiyor.
 
 Aynı şekilde Türkiye'de olup bitenler, yaptığımız tartışmalar, yanı  başımızda Suriye'de varil bombalarıyla katledilen çocukların feryadını  dindirmiyor. Onun için bu gibi hallerde ben herkesi kin, öfke ateşini söndürmeye  davet ediyorum. Herkesin eline bir kova su alıp her türlü öfkeli tartışmayı  söndürmesini istiyorum. Eğer eline kova almazsa bile İbrahim'in ateşini  söndürmeye giden karınca misali avurtlarında öfke değil, su taşımasını istiyorum. Tabii ki hukuka intikal eden konularda da hakkın ve adaletin tecelli etmesini  diliyorum.'
 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 6 yıl Önce

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" a ne oldu?

arslan güven
arslan güven - 6 yıl Önce

rüşveti ve yolsuzluğu Görmezden gelin diyor..

sadık yılmaz bulut
sadık yılmaz bulut - 6 yıl Önce

müslümanlık sarıkla cübbeyle olmaz.olmazsa olmazı doğruluktur,hak yememektir.bu da senin işin değil.

SIRADAKİ HABER