banner491

Dışişleri'nden İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in, işgal altındaki Filistin topraklarında ilave yerleşim birimi inşası için ihale açma kararı almasını kınadı.Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail'in, işgal altındaki Filistin topraklarında yürüttüğü yerleşim f

Dışişleri'nden İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in, işgal altındaki Filistin topraklarında ilave yerleşim birimi inşası için ihale açma kararı almasını kınadı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail'in, işgal altındaki Filistin topraklarında yürüttüğü yerleşim faaliyetlerine yenilerini ekleyerek, Pisgat Zeev, Ramot ve Ariel'de 1200'den fazla ilave birim inşası için ihale açma kararını şiddetle kınıyoruz" denildi.
 
İsrail'in yerleşim faaliyetlerinin uluslararası hukukun açık bir ihlalini teşkil ettiğine işaret edilen açıklamada, bu faaliyetlerin kabul edilmesinin mümkün olmadığı vurgulandı.
 
Açıklamada, "İsrail'den, Ortadoğu'da kalıcı barışın önünü açacak şekilde uluslararası hukuktan kaynaklanan sorumluluklarını yerine getirmesini ve iki devletli barış perspektifini tahrip eden bu faaliyetlerine bir an evvel son vermesini bekliyoruz" ifadesine yer verildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441