Dink'te unutulan sanığa yeni dosya

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 19 sanığın yargılandığı davada hakkında hüküm kurulmayan tutuksuz sanık Coşkun İğci için yeni bir dava dosyası açılarak, 13 Şubat'a duruşma tarihi verildi.HÜKÜM VERİLMEDİ İstanbul 14.

Gündem 07.02.2012, 20:54
Dink'te unutulan sanığa yeni dosya

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 19 sanığın yargılandığı davada hakkında hüküm kurulmayan tutuksuz sanık Coşkun İğci için yeni bir dava dosyası açılarak, 13 Şubat'a duruşma tarihi verildi.

HÜKÜM VERİLMEDİ
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, 17 Ocak 2012 tarihinde açıklanan kararda, davanın tutuksuz sanıklarından Çoşkun İğci'ye ilişkin herhangi bir hükmün verilmemesi üzerine yeni bir dava dosyası açtı.

Bu dosya üzerinden görülecek yargılama için 13 Şubat 2012 tarihine gün veren mahkeme heyeti, söz konusu tarihte İğci'nin tekrar ifadesinin alınması ve gerekli hukuki işlemlerin tamamlanması durumunda İğci hakkında karar verecek.

Davanın 19 Eylül 2011 tarihli duruşmasında açıklanan mütalaada, İğci'nin ''Dink cinayetine katıldığına ve terör örgütü üyesi olduğuna dair kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı için'' beraati talep edilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@