7m


7m

hyundai

Dink için yürüyecekler!

19 Ocak 2007 tarihinde öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in arkadaşları, tüm duyarlı kesimleri Dink’in ölümünün 5’inci yıldönümünde sessiz yürüyüşe çağırdı.Binlerce kişinin katılmasının beklendiği sessiz yürüyüş için çağrı yapan Hra

Gündem 19.01.2012, 08:35
Dink için yürüyecekler!

19 Ocak 2007 tarihinde öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in arkadaşları, tüm duyarlı kesimleri Dink’in ölümünün 5’inci yıldönümünde sessiz yürüyüşe çağırdı.

Binlerce kişinin katılmasının beklendiği sessiz yürüyüş için çağrı yapan Hrant’ın Arkadaşları, çağrı metninde duyarlı kesimlere şu cümleler ile seslendi:

“Hrant Dink’i yok ettikleri günden bu yana tam beş yıl geçti. Beş yıl önce onu yüz binler İstanbul caddelerinde akarak, milyonlar ağlayarak uğurladı. Beşinci yılında o büyük dayanışmayı, o sessiz çığlığı, o çok büyük anlam taşıyan demokratik çıkışı tekrarlamak dileği ve umudundayız. Beş yıl boyunca cinayetin yargılanma sürecini hepimiz içimiz burkularak, öfkelenerek, isyan ederek izledik. Karşımıza üç beş tetikçi çıkardılar ve bununla yetinmemizi istediler.


Yorumlar (9)
bayburtlu 10 yıl önce
Bizim Ülkemizde ne kadar ermeni yada ermenici var..Vuran çocuk ve arkadaşına müebbet verdiler hala bu az yetmez diyorlar..Ne yapalım ermenileri sevmeyenlerin hepsinimi hapse tıkalım..Ulan defolun gidin ermenistana hangi ülkede bu kadar özgür mutlu ve zenginlik içinde yaşıyorsunuz..
BOZKURT 10 yıl önce
Biz de Trabzon'da Asala tarafından katledilen elçilerimizi anmak için yürüyelim.Bu PKK bile Ermeni dönmelerinin kurduğu bir örgüttür.
saintfiker 10 yıl önce
en ufak bir örnek mecliste hain olarak bildiğim bir parti konuşuyorsa demekki karşıt görüş doğrudur.futboldan anlamadıkları için bir kez doğruyu yaptılar.kendileri söyledi.
saintfiker 10 yıl önce
en ufak bir örnek mecliste hain olarak bildiğim bir parti konuşuyorsa demekki karşıt görüş doğrudur.futboldan anlamadıkları için bir kez doğruyu yaptılar.kendileri söyledi.
saintfiker 10 yıl önce
bayburtlu kardeşim ailenden mutlaka ermenilerin yaptıklarını bilen vardır benim anne anneannemin anlattıkları dehşet vericiydi.burada anlatırsam sansüre girer.
ölürümts 10 yıl önce
O kadar asker şehit oldu,o zaman yürümeyen vatanseverler!! bir ermeni ölünce yürümeye başladılar.Cinayeti asla savunmuyorum,adam öldüren kim olursa olsun verin müebbeti ama çok daha önemli adamlar ölüyor bu memlekette.
aydemirss 10 yıl önce
bu adamların derdi belli bunlara prim vermeyelim üzülüyorum valla gencecik bedenler toprağa giriyor vatan uğruna yürüyen yok vatanı bölmeye çalışan için yürüyenlere bak
saintfiker 10 yıl önce
haberimiz yokmuş hani soykırım biz bu ermenileri öldürmüştük.ya haksızlığın danıskası oldu birinin emeği çalındı kimse hepimiz trabzonsporluyuz demedi.ne oldu acıdımı.hukuk biyerinizemi değdi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@