7m


7m

hyundai

Denktaş'ın sesini tanımayınca...!

''Kim Milyoner Olmak ister ?'' adlı yarışmaya katılan üniversite mezunu ve masterlı bir yarışmacı, iki gün önce hayatını kaybeden KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sesini tanıyamadı."BU BİZE HİÇ YAKIŞMADI"Programın sunucusu Kenan Işık, bu durum k

Gündem 17.01.2012, 10:09
Denktaş'ın sesini tanımayınca...!

''Kim Milyoner Olmak ister ?'' adlı yarışmaya katılan üniversite mezunu ve masterlı bir yarışmacı, iki gün önce hayatını kaybeden KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sesini tanıyamadı.

"BU BİZE HİÇ YAKIŞMADI"

Programın sunucusu Kenan Işık, bu durum karşısında sitem ederek, ''O bir halk kahramanı. Biz kahramanlarımızı tanımak zorundayız, bu size hiç yakışmadı'' dedi.

Önceki gece ATV'deki yarışmaya katılan Marmara Üniversitesi Almanca bölümü mezunu ve Bilgi Üniversitesi master öğrencisi Aydilek Erem'e, üçüncü soruda bir ses dinletildi. Vatana sahip çıkılması gerektiği yönünde konuşma yapan bu siyasetçi liderin, kim olduğu soruldu.

RAUF DENKTAŞ - İSMAİL CEM

Şıklar arasında yer alan ''Turgut Özal, İsmail Cem, Rauf Denktaş ve Derviş Eroğlu'' seçenekleri arasında bocalayan yarışmacı, önce telefon jokerini kullandı. Telefondaki yakını ''Rauf Denktaş'' demesine rağmen yüzde 50 jokerini de kullanıp şıkları ''Rauf Denktaş ve İsmail Cem'' olarak ikiye indirdi.

''VAH VAH DEMEK İSTİYORUM''

Ancak bu iki seçenek arasında da tercih yapamadı ve 3 bin lira alarak yarışmadan çekildi. Bu durum karşısında şaşıran sunucu Kenan Işık, ''Ne diyeceğimi, bilemiyorum'' diyerek sitem dolu bir konuşma yaptı ve şöyle dedi: ''Vah vah demek istiyorum. Biz kahramanlarımızı tanımak zorundayız. Bu sesi tanımamak, bu ülkede yaşayan sizin gibi genç bir kıza hiç yakışmadı. Bu sesin sahibi çoğunluğa karşı, zulme karşı direnen bir halk kahramanıydı. Bu yüzyılda çok fazla kahraman çıkmıyor. Yeni kaybettiğimiz ve gündemde olan kahramana, Rauf Denktaş'a rahmet diliyorum''

 


Yorumlar (3)
goozena 10 yıl önce
Para vererek, babasının parasıyla okuyan tiplerin üniverste mezunu diywe anılması benı rahatsız ediyor.Kendime hakaret sayıyotum. O tiplere hayvan teslim edilmez nerde kaldı şirket..
akıncılar 10 yıl önce
bu devirde adam babasını tanımıyor denktaşı tanımamış çokmu.o kadar da kayda değer değil.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Bu kız da mı master yapıyor? nasıl girmiş oraya merak ediyorum? ben master yapıyorum diye övünmicem artık çünkü fazla abartılcak bişey değilmiş böyle tipleri gördükten sonra sıradanlaştı artık!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@