Demirtaş'ın Kandil'de sır dolu 12 saati

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 1 Aralık'ta Washington'a gitti. ABD Başkanı Barack Obama'nın Ortadoğu Danışmanı Robert Malley, ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı Tony Blinken ve kongre üyelerinden Adam Smith ile Beyaz Saray'da bir araya geldi.   Tam 6 gün

Gündem 11.12.2015, 12:40
Demirtaş'ın Kandil'de sır dolu 12 saati
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 1 Aralık'ta Washington'a gitti. ABD Başkanı Barack Obama'nın Ortadoğu Danışmanı Robert Malley, ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı Tony Blinken ve kongre üyelerinden Adam Smith ile Beyaz Saray'da bir araya geldi.
 
Tam 6 gün boyunca ABD'de kalan HDP Eşbaşkanı bazı düşünce kuruluşlarının toplantılarına da katıldı. Demirtaş ardından 7 Aralık'ta İstanbul'a geldi. Önce Ankara'ya sonra Diyarbakır'a geçti. İşte HDP Eşbaşkanı'nın sır dolu yolculuğu burada başladı. 
 
HABUR SINIR KAPISI'NDAN... 
 
Takvim'in edindiği bilgilere göre Demirtaş, 8 Aralık'ta karayoluyla Habur Sınır Kapısı'ndan geçip Erbil'e gitti. Daha sonra Erbil ile Duhok arasında bulunan Akra kasabasına geçti. Buradan terör yuvası Kandil'e çıktı.
 
Demirtaş, "Şiyar" kod adlı ağabeyi Nurettin Demirtaş'ın da silahlı eğitim verdiği Kandil'de 12 saat kaldı. Türk jetleri bölgeyi bombalayınca Demirtaş kaçtı.
 
Önceki gün ise Süleymaniye'de Celal Talabani'nin yardımcısı Mala Bahtiyar'la görüştü. Demirtaş, Talabani'yi de ziyaret edecekti. Ancak yerel kaynaklar, "Mesut Barzani, MİT'i ziyaret edince Demirtaş temaslarını yarıda kesti" iddiasında bulundu. Demirtaş'ın bu trafiği ise akıllarda soru işareti bıraktı.
 
TİCARET YAPIYOR YALANI
 
HDP lideri Demirtaş daha önce, "Ağabeyim Erbil'de ticaret yapıyor" demişti. Fakat ağabey Demirtaş'ın Kandil'de fotoğrafları çıktı. Nurettin Demirtaş terör operasyonlarından ağır yaralı kurtulmuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@