banner491

Demirören gidiyor mu?

Gazeteci Mehmet Baransu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören hakkında soruşturma başlatıldığını iddia etti.Mehmet Baransu, "Demirören hakkında soruşturma var" başlıklı yazısında, 13 federayon hakkında yolsuzluk soruşturması başlatıldığın

Demirören gidiyor mu?

Gazeteci Mehmet Baransu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören hakkında soruşturma başlatıldığını iddia etti.


Mehmet Baransu, "Demirören hakkında soruşturma var" başlıklı yazısında, 13 federayon hakkında yolsuzluk soruşturması başlatıldığını öne sürerken; Yıldırım Demirören'in de bu listede olduğunu iddia etti.

İşte o yazı...
"Önce telefonuma kısa bir mesaj geldi; "13 federasyon E.O dahil savcılıkta müthiş bir dosya." Ardından aynı isim bu kez uzun uzun telefonumu çaldırdı. Arayan, 2005 yılından beri tanıdığım bir isimdi. Bir dönem AK Parti'yle yakın ilişkiler içerisinde bulunmuş, ardından yollarını ayırmış, daha sonra federasyonlar ve yolsuzluklar üzerine belge toplayarak bir internet sitesinde haberler yapmıştı. Zaman zaman kendisiyle konuşuyordum. Uzun bir süredir elindeki dosyalardan bahse diyordu. Federasyonlardaki özellikle organizasyon ihalelerinin birilerine nasıl "fahiş fiyatla peşkeş çekildiğini" iddia ediyordu.

Son görüşmemizde bazı konulardan bahsetmişti. Bahsettiği iddiaları belgeleriyle savcılıkla paylaşmış. İşte mesajdaki o dosya da bu konuyla ilgiliymiş. Dosyanın tanıkları arasında ve savcıyla yaptığı son görüşmeden bazı bilgiler aktardı.

Soruşturma 'gizli' damgasıyla yürütülüyor. 13 Federasyon arasında Futbol Federasyonu ve federasyonda son aylarda yapıldığı iddia edilen bazı usulsüzlükler de var. Haber kaynağım, yazılmamak kaydıyla bazı detayları benimle paylaştı. haber kaynağıam söz verdiğim için şimdilik bunları yazamıyorum.

Bu görüşmemin üzerinden 24 saat geçmemişti ki yine AK Parti'ye yakın bir isimden telefon aldım. Katıldığım bir futbol programını izlemişti ve Başkan Yıldırım Demirören için "denizin bittiğini" iddia ediyordu. Söylediğine göre "Beyefendi" Demirören'le ilgili kararını vermişti.

Bir gün sonra kendisiyle buluştum. Masasında muhtemelen yeni federasyon başkanlarının isimleri ve yönetim kurulları vardı. Onlarca isim kağıtlara yazılmıştı. Kendisi de bu makama talipti ve niyetini daha açıkça söylemişti. O da liste çalışmalarına başlamıştı. Aldığım bu bilgiler üzerine küçük bir araştırma yaptım. Hem yargı hem emniyet çevrelerinde TFF'yle ilgili bir dosyanın var olup olmadığını araştırdım. Aldığım bilgiler bir dosyanın, soruşturmanın olduğun yönünde. Ancak detaylar konusunda muhataplarım "ser verip sır vermediler." İçeriğin tamamen ne olduğunu bu yüzden bilmiyorum.

Önceki gün aynı konuyla ilgili eski bir Federasyon Yetkilisi ve Beşiktaş Kulübü'nden üst düzey iki isimle görüştüm. Benzer bilgiler kendilerine de gelmiş. Demirören'in Beşiktaş yılları, naylon fatura konuları Ankara'nın yakın gündemindeymiş, federasyondaki usulsüz harcamalar da öyle."

 

 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
deli gibi seven
deli gibi seven - 7 yıl Önce

ya zaten bu adam gittigi yeri batiran bir adam.bunu sahaya surdülerki zen zaten batik beceriksiz birisin git bu sikeyide yüzüne gozüne bulastir zaten sen rezil olmaya aliskinsin diye.kologlu

turgay çavga
turgay çavga - 7 yıl Önce

Misyonu Başbakanın emri ile şikecilikleri mahkeme kararı ile tescillenmiş olanları aklamaktı vazifesini başarı!!! İle yaptı ve tuvalet kağıdı gibi işi bittikten sonra layık olduğu yere yani kubura gönderilecek.

Has Uşak
Has Uşak - 7 yıl Önce

Aziz Yıldırımı kurtardı ya!Aziz'de onu kurtarır.Arkalarında güç var,egemen sermaye ve egemen siyasetin gücü var.Yargıymış,hak ve afdaletmiş o mağdurlara söker İçekişlere değil...

adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Onu senaryonun bir parçasımı yaptılar.?

SALİH AGAOGLU
SALİH AGAOGLU - 7 yıl Önce

zindanlarda devam etsin bundan sonraki hayatına..

erkan yüksel
erkan yüksel - 7 yıl Önce

haksızlık karşısında susmuş dilsiz ŞEYTAN lar...

oktay atalı
oktay atalı - 7 yıl Önce

bu şahsın zaten davası çokda hasır altı ama baransu yalnızca bir kez yanıldı oda trabzonunda ceza alacağını söylediği zaman hırsızlar yakalanmadan hep masumdurda hem yakalanıp hem masum olan hırsızları ben hiç duymadım değilmi samet!

aşkın doğan
aşkın doğan - 7 yıl Önce

Açık konuşuyorum Ak parti geldiğinden beri cumhuriyet tarihinde olmadığı kadar bir rahatlama dönemi oldu bütün gizli yapılanmalar yolsuzluklar açığa çıktı pislikler içeri tıkıldı 3 temmuz sürecinden beri bu kirli ilişkilerde parmağı olanlar sözüm ona spor hukuku yüzünden hala dışardalar ve yüzsüzce görev başındalar demirören başkanlığında ki bu yeni yapılanmayı kirli ilişkileri örtmek çabalarını hakim ve savcılar derhal bozmalıdır.


SIRADAKİ HABER

banner441