Çukurca'daki şehidimiz Rizeli

Hakkari Valisi Muammer Türker, Çukurca ilçesinde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 4 teröristin ölü ele geçirildiğini bildirdi.Şehit erin Rize Güneysu Kıbledağı'ndan Metin Çetin olduğu bildirildi.Hakkari’nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi

Gündem 09.02.2012, 10:20
Çukurca'daki şehidimiz Rizeli

Hakkari Valisi Muammer Türker, Çukurca ilçesinde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 4 teröristin ölü ele geçirildiğini bildirdi.

Şehit erin Rize Güneysu Kıbledağı'ndan Metin Çetin olduğu bildirildi.

Hakkari’nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi'ne sızmaya çalışan PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Rizeli çavuş 22 yaşındaki Metin Çetin şehit oldu, 6 asker yaralandı. Çatışmada 1’i kadın 4 PKK’lı ölü ele geçti.

Irak topraklarından sınıra gelip Çukurca İlçesi'ndeki 49’uncu hudut taşından ilçe merkezine sızmaya çalışan kalabalık PKK’lı grubunun termal kameralarla tespit edilmesinin ardından sınır bölgesi güvenlik güçleri tarafından ateş altına alındı. Askeri üs bölgesine ve ilçe merkezindeki güvenlik birimlerine ağır silah ve roketatarlarla saldıran PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında saat 02.30’da çatışma başladı. Aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmada silah seslerinin yankılandığı ilçede halk korku içinde evlerine kapandı, bazı binaların duvarlarına da kurşunlar isabet etti.

Çukurca ilçe merkezine girip katliam yapmayı planlayan teröristler takviye birliklerin de gelmesiyle püskürtülürken, askeri üs bölgesinde yoğunlaşan çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşle askerliğinin bitmesine 70 gün kalan Rizeli jandarma çavuş Metin Çetin şehit oldu, 6 asker yaralandı.

4 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ
Çatışmada 1’i kadın 4 PKK’lı terörist ölü ele geçerken, Irak topraklarına kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için sınır bölgesinde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Hakkari Valisi Muamer Türker bölgedeki operasyonların sürdüğünü, yapılan arazi arama tarama sıralarında teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçtiğini söyledi. PKK’lı teröristler tarafından daha önce de saldırıya uğrayan ve 3 askerin şehit olduğu Asayiş Tepe’yi yine hedef aldıklarını belirten Vali Türker, teröristlerin attığı roketatar mermilerinin Asayiş Komando Bölüğü’ne ait tel örgülere isabet ettiğini kaydetti.

Yorumlar (8)
gkhncan 9 yıl önce
Allah milyon kere belalarını versinn!!
tolgabolukbasi 9 yıl önce
Ruhun Şad Olsun yiğidim....
offlular 9 yıl önce
Yüregi yanan anamiza allah sabir versin.
naf_naf 9 yıl önce
ılk once allah rahmet etsın..gerıdekılere sabır nıyaz etsın...

sonrasında ..artık bu sehıdımıze hukumetımız 250 bın tl verır heralde...nede olsa yanlışlıkla oldurulen ve vatandasımız denılenler pkk bagragına sarılıp ugurlananlara her bırı için 125 tl verıldı tazmınat....bu ne bıcım iş be....
ADIL 9 yıl önce
Allah hepimize böyle bir makam nasip eyler inşallah.

Biz bir ölüp bin diriliriz.Yüreğimizde bu iman oldukça.

Şehit yakınlarına ve Türk milletine sabırlar diliyorum.
k.alemdar 9 yıl önce
rahat uyu mehmetim, yasa bogdun bizleri.
mavrush 9 yıl önce
naf_nafın yorumunu beğenmeyen kim ? teröriste 125000 lira veren zihniyet eleştirilecek tabi.
k.alemdar 9 yıl önce
süper yorum agzina saglik. ülkemizde maalesef böyle seyler var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@