Çocuklarına fare zehiri içirip...

Antalya'da, geçen yıl 2 ve 3 yaşındaki oğullarını meyve suyuna karıştırdığı fare zehrini içirip öldürdükten sonra bir aracın altına atlayarak intihar etmek isteyen 25 yaşındaki anne, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.Olay, 20 Haziran 2012 de Kepez ilçe

Çocuklarına fare zehiri içirip...

Antalya'da, geçen yıl 2 ve 3 yaşındaki oğullarını meyve suyuna karıştırdığı fare zehrini içirip öldürdükten sonra bir aracın altına atlayarak intihar etmek isteyen 25 yaşındaki anne, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 20 Haziran 2012 de Kepez ilçesinin Kanal Mahallesinde bir evde meydana geldi. 25 yaşındaki Fatma Dülgar, eşinin cezaevinde bulunması nedeniyle bunalıma girerek oğulları 2 yaşındaki Kağan ve 3 yaşındaki Hakan Selim'in meyve suyuna fare zehri karıştırıp içirdikten sonra ölümlerine neden oldu. Çocuklarına fare zehri içirdikten sonra kendisi de Antalya Bulvarı üzerinde bir aracın önüne atlayıp intihar etmeye çalıştı. Kazadan hafif sıyrıkla kurtulan Fatma Dülgar, götürüldüğü hastanede doktora çocuklarını zehirlediğini söyledi. Haber verilmesi üzerine eve sevk edilen polisler, kapıyı kırıp içeri girerken iki çocuğun cesetlerini bulmuştu.

"ÇOCUKLARIM ÖLMEDİ" DİYE AĞLADI

Olayın ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilen Fatma Dülgar'ın duruşması Antalya 2. Ağır ceza Mahkemesinde devam etti. Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame ile hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 81 ve 82/1-d-e maddeleri gereğince kendi çocuklarını öldürdüğü için 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Fatma Dülgar, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Mahkeme, iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum ettiği Dülgar'ın bu cezasını mahkemedeki iyi halinden dolayı ömür boyu hapis cezasına indirdi. Kararın okunmasının ardından Dülgar, "Çocuklarım ölmedi" diye ağladı.

Ağlasun Cezaevi'nden tahliye olduktan sonra ilk duruşmaya katılan ve eşinden şikayetçi olmadığını söyleyen Serkan Dülgar da karar duruşmasına katılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513