Çocuğu için çaresizce yardım bekliyor

7 ay önce yakalandığı lösemi hastalığı ile mücadele eden 9 yaşındaki Nurullah Tanrıverdi sağlığına kavuşmak için uygun ilik bekliyor. Umutları tükenen Tanrıverdi ailesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyor.7 ay önce rahatsızlanarak ha

Çocuğu için çaresizce yardım bekliyor

7 ay önce yakalandığı lösemi hastalığı ile mücadele eden 9 yaşındaki Nurullah Tanrıverdi sağlığına kavuşmak için uygun ilik bekliyor. Umutları tükenen Tanrıverdi ailesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyor.

7 ay önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve lösemi teşhisi konulan 9 yaşındaki Nurullah Tanrıverdi ve ailesi uygun ilik bulunması için mücadele veriyor. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji bölümünde tedavi gören minik Nurullah'a ilik nakli yapılmasına karar verildi. Yapılan tetkikler sonucunda ilik uyumu için en yakın ihtimal olan aile fertlerinden de sonuç alınamayınca Nurullah'ın bütün umudu ilik için gelecek sevindirici bir habere kaldı. Nurullah tekrar koşup oynayacağı günlerin hayalini kuruyor.

TEDAVİ İÇİN DİYARBAKIR'DAN İSTANBUL'A TAŞINDILAR

Diyarbakır'da yaşayan Tanrıverdi ailesi, çocuklarının hastalığını öğrenince tedavinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için apar topar İstanbul'a geldi. Burada yeni bir yaşam kuran Tanrıverdi ailesi, yoğun bir tedavi sürecinin yanı sıra maddi imkansızlıklarla da mücadele etmeye başladı. Bir yandan inşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Baba Faruk Tanrıverdi, diğer yandan minik Nurullah'ın iyileşmesi için gereken uygun iliği bulmak adına hastane hastane dolaşıyor. Yedi aylık tedavi sürecinde uygun iliğin bulunamaması nedeniyle umutları tükenmeye başlayan aile zamana karşı mücadele veriyor. Kemoterapi süreci devam eden ve A (+) pozitif kana ihtiyaç duyan Nurullah'a iki günde bir kan nakli yapılması gerekiyor.

UMUTLARI TÜKENEN AİLE DEVLET BÜYÜKLERİNE SESLENDİ

Tek isteğinin çocuğunun sağlığına kavuşması olduğunu belirten baba Faruk Tanrıverdi, "Çok yoruluyordu. Birkaç kustu dizlerinde ağı vardır hastaneye götürdük. Doktorlar kan kanseri dedi. Hastanede tedavinin eksik kalacağını söylediler. Bizde apar topar İstanbul'a taşındık. Şuan sağlığına kavuşması için tek çözüm ilik nakli. İki hastaneye başvurduk ilik nakli için müjdeli haber bekliyoruz. Dört kardeşinden hiç biri tutmadı iliği. 33 kişiden ilik bakıldı. Limit doldu. Artık kim giderse 6 bin TL karşılığında bakılabiliyor uyum sağladığına. Devlet büyüklerimizden destek bekliyorum Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, bize yardımcı olsunlar. Bir çocuğun hayatı kurtulacak" diye konuştu.

Çocuğu için çaresizce yardım bekliyor

Çocuğu için çaresizce yardım bekliyor

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler