CHP Milletvekili'nin başına gelenler...

Antalya’da 2001 yılında dönemin il başkanı ve 2 partilinin ölümüyle sonuçlanan kazada, otomobilini ödünç veren eski CHP Milletvekili Nail Kamacı ve şoför Veysel Çapan tazminata mahkûm oldu.Nail Kamacı, 16 Haziran 2001 günü otomobilini eski İl Başkanı Must

CHP Milletvekili'nin başına gelenler...

Antalya’da 2001 yılında dönemin il başkanı ve 2 partilinin ölümüyle sonuçlanan kazada, otomobilini ödünç veren eski CHP Milletvekili Nail Kamacı ve şoför Veysel Çapan tazminata mahkûm oldu.

Nail Kamacı, 16 Haziran 2001 günü otomobilini eski İl Başkanı Mustafa Çetin Kaya’ya verdi. Kamacı’nın otomobilini kullanan Veysel Çapan, Mustafa Çetin Kaya, partililer Mehmet Atmaca ve Mehmet Erdem araçla gittikleri yerden dönüşte uçuruma yuvarlandı. Kazada Mustafa Çetin Kaya ile Mehmet Atmaca ve Mehmet Erdem öldü.
 
Alkollü olan sürücü Veysel Çapan ise yaralandı. Sürücü Çapan, 2006 yılında 5 yıl hapis cezası aldı. Kazada ölen Mustafa Çetin Kaya’nın eşi Nurten ve kızı Duygu Kaya ile Mehmet Erdem’in eşi Hatice Erdem ve çocukları, sürücü Veysel Çapan ve Nail Kamacı aleyhine tazminat davası açtı. Davada mahkeme, Veysel Çapan ve Nail Kamacı’dan eşit miktarlarda alınarak taraflara yasal faiziyle birlikte 800 bin liranın ödenmesine karar verdi.
 
TRAFİK KANUNU’NUN 85’İNCİ MADDESİ 
 
Bir motorlu aracın işletilmesi birinin ölümüne, yaralanmasına ya da zarara uğramasına sebep olursa, motorlu aracın bir teşebbüsün unvanı veya işletme adı altında veya bu teşebbüs tarafından kesilen biletle işletilmesi halinde, motorlu aracın işleteni ve bağlı olduğu teşebbüsün sahibi, zarardan müştereken ve müteselsilen sorumlu olurlar.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441