Cemaat'ten hükümete "Uzlaşmak yok istifa edin"

Cemaat’in yayın organı Zaman gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne bugünkü köşesinde Erdoğan Bayraktar’ın sözüne atıf yaparak hükümeti istifaya çağırdı.“Çareyi Erdoğan Bayraktar gösterdi: “Başbakan’ın istifa etmesi lazım.” Peki eder mi?” şeklinde yazarak yazı

Cemaat'ten hükümete

Cemaat’in yayın organı Zaman gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne bugünkü köşesinde Erdoğan Bayraktar’ın sözüne atıf yaparak hükümeti istifaya çağırdı.

“Çareyi Erdoğan Bayraktar gösterdi: “Başbakan’ın istifa etmesi lazım.” Peki eder mi?” şeklinde yazarak yazısına başlayan Türköne, “Elde, sağlam bir yolsuzluk dosyası ve bunun altında ezilen bir Hükümet var. Mukayese etmek için söyleyelim: Gezi eylemlerinin yol açtığı yerel ve uluslararası depremin şiddeti “1” birim ise, bu sefer yaklaşık “100” birim. Başbakan çok sevilen bir lider; aynı zamanda çok düşmanı olan bir politikacı. Büyük bir kavga, sevenlerini ve sevmeyenlerini karşı karşıya getirecek. Ne Hükümet ne de Türkiye bu yükü taşıyamaz. Kaos dediğimiz şey asıl işte o zaman başlar.” dedi.

Bu yolsuzluk soruşturmasının diğerlerinden çok farklı olduğuna dikkat çeken Türköne, yazısına şöyle devam etti:

“Başbakan da karargâhı da dağılmış vaziyette. Artık uzlaşma arayışlarının da bir faydası yok. Mermi namludan çıktı, bomba patladı ve hedefi dağıttı. Başbakan’ın sorumluluğu büyük: Bu ülkeyi derin bir kayba sokmadan bu krize son noktayı koyacak araçlar hâlâ onun elinde. İstifa müessesesi tam da böyle krizler için bir çare. Emniyet teşkilatı içindeki kıyım ve yargı ile girişilen savaş gibi umutsuz çırpınışlar artık sadece hasarı çoğaltmaya hizmet ediyor.”

Krizi önlemenin yolunun Başbakan Erdoğan’ın ellerinde olduğunu söyleyen Türköne yazısını şöyle sonlandırdı:

“Hizmetleri ve eserleri gelecek nesiller tarafından mutlaka hayırla yâd edilecek. Ama hepsi buraya kadar. Bundan sonra yanlış bir duruşla ısrarı, ona da bırakacağı mirasa da Türkiye’ye de çok şey kaybettirecek.

Kaosu önleyecek güç sadece Başbakan’ın ellerinde.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
isa sayar
isa sayar - 6 yıl Önce

Sayın başbakanımız İsrail'e van minüt demiş adamdır sizden mi korkacak? ABD'ye meydan okuyup İran'la ticaret yapmış adamdır. Siz kim başbakanımızı istifa ettirmek kim? Arkasında biz varız, halk var. Artık siyonistlerin canı istediğinde hükümeti değiştirme dönemi bitti. Bizi dış mihraklar yönetmiyor sayın başbakan yönetiyor. Bunu da böyle bilin.

Adem BAYRAKTAR
Adem BAYRAKTAR - 6 yıl Önce

Büyük kafalar "fikirleri", orta kafalar "olayları" , küçük kafalar "insanları" konuşur. Siz hangisine talipsiniz. bu arada AKP'den nemalanırken hiçbir sorun yoktu değil mi? Siz busunuz işte!....

Adem BAYRAKTAR
Adem BAYRAKTAR - 6 yıl Önce

Sayın bakan dün başka bir şey söyledi. 40 yıldır bu davanın içindeyim, hizmet etmeye devam edeceğim diye. Bu konuda da bir makale yazmayı düşünür müsünüz, yoksa BAĞCIYI MI DÖVMEK İSTERSİNİZ

Mustafa MARAŞ
Mustafa MARAŞ - 6 yıl Önce

Ulan bu ülkeyi MOSAD ve CIA emrinde çalışan pansilvanyada zevk süren ajan şeyhinizmi yönetecek yoksa milletin oyları ile seçilen hükümetlermi yönetecek. Bu İsrail köopeklerinin ipi çok yakında pazara çıkacak merak etmeyin.

oktay atalı
oktay atalı - 6 yıl Önce

başbakanın trabzondaki şakşakçılarına anlam vermek zor çalınan kupa derken siyaset kirlenmektir derken bunlardan söz ederken birden diyarbakırda kürdistan söylemleri çıktı bu demokratlıkmıdır satışmıdır anlaşılmadan güç çatışmasından hacı hoca devri başladı bir ülkede adalet devletin temelini oluşturur eğer adil devlet olmazsa o adalet size bulaştımı yok öyle yok böyle bir gecede şikeci başını dışarı çıkaraca kanunusiz çıkardınız ipliğinizde pazara çıktı ve unutmayın ya ak partilisiniz ya TÜRK ya Trabzonsporlusunuz ya AKP li

Hüseyin Şahin
Hüseyin Şahin - 6 yıl Önce

Dikkat edin sayın Erdoğanın istifasını hatta siyasette yok edilmesini en çok İsrail istiyor.Bu ne dikkat çekici bir buluşma noktasıdır.

SALİH AGAOGLU
SALİH AGAOGLU - 6 yıl Önce

yalak cemaat menfaatlerin kesildi zırvalamaya başladın...cehennemin dibine kadar yolunuz var,nesiniz siz islami cemaatmi mossad ajanlarımı fbı ajanlarımı derin yapımı nesiniz ulann

gürkan özer
gürkan özer - 6 yıl Önce

Her kim Başbakan istifa diyorsa o vatan hainidir .Hükümet istifa edecekte gerçek hırsızlar gelipte bu ülkenin ciğerinimi sökecekler.Ülkesini seven herkes şu alçak saldırılar karşısında başbakana sahip çıkmalıdır ve çıkacaktır.vatan hainleri hakettiği yeri bulacaktır.


SIRADAKİ HABER

banner513