banner526

banner535

Çelik’ten Asgari Ücretle İlgili Açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, asgari ücretten vergi alınmamasıyla ilgili yasal bir çalışmanın olmadığını söyledi.Bursa'da Kurban Bayramı namazını kıldığı cami çıkışında habercilerin sorularını cevaplanyan Faruk Çelik, şunları kaydetti: "B

Gündem 25.10.2012, 20:31
Çelik’ten Asgari Ücretle İlgili Açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, asgari ücretten vergi alınmamasıyla ilgili yasal bir çalışmanın olmadığını söyledi.

Bursa'da Kurban Bayramı namazını kıldığı cami çıkışında habercilerin sorularını cevaplanyan Faruk Çelik, şunları kaydetti:
 
"Bu konu, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda partilerin uzlaştığı bir konu. Yoksa yasal olarak yapılan bir düzenleme neticesi değil. Şu anda asgari ücretten verginin alınmamasıyla ilgili bir düzenleme yok. Böyle bir şey meclisin gündeminde değil.
 
Bizim gündemimiz de yok. Ama Anayasa Komisyonu, Anayasaya girmeli mi, girmemeli mi bunlar tartışılabilir. Böyle bir karar almış 4 siyasi parti. Biz o çerçevede karara saygı duyarız. Olmuş, bitmiş diye lanse etmek, kabul etmek doğru değil. Bununda tabii mali yönü var.
 
Bir yere vereceksiniz, vermeniz gerekiyor, bu talep doğru taleptir, meşru taleptir, olabilir ama bunun karşılığını dengeleyerek bunları yapmak gerekiyor. Hesapsızlık dönemi bizde kapandı."

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Bu Rakkam her yıl yükselirken bu imkansız bişey.Bindiği dalı kesmek gibi.Hükümetin en büyük yanlışı Ülkenin yer altı yer üstü zenginliklerini ve topraklarını satmasıdır.Özelleştirme yaparak bütün kurumlarını satması.Neticede sadece vatandaşın cebine maaşına kalmış durumda.Bu nekadar daha böyle devam eder bilinmez.Bunun sonu hiçte iyi değil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@