banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Camide başı gövdesinden kesili halde bulundu

 Mersin'de bir kişi, Bayram namazından sonra gönüllü olarak temizlik işi yaptığı caminin giriş kapısındaki merdivenlerde başı gövdesinden kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Alınan bilgiye göre, merkez Toroslar ilçesi, Mevlana Mahallesi'ndeki Nur Camisi'n

Gündem 24.10.2012, 19:11
Camide başı gövdesinden kesili halde bulundu

 Mersin'de bir kişi, Bayram namazından sonra gönüllü olarak temizlik işi yaptığı caminin giriş kapısındaki merdivenlerde başı gövdesinden kesilerek öldürülmüş halde bulundu.

 

Alınan bilgiye göre, merkez Toroslar ilçesi, Mevlana Mahallesi'ndeki Nur Camisi'nde yaklaşık 7 yıldır gönüllü olarak temizlik işi yapan Abdulhalim Özkan (48) Bayram namazından sonra caminin merdivenlerde başı gövdesinden kesilerek öldürülmüş halde bulundu.

 TEMİZLİK İÇİN CAMİDE KALMIŞ

 Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Özkan'ın başı gövdesinden ayrılmış cesedini caminin dış kapı girişindeki merdivenlerde buldu. Olay yerinde inceleme yapan polisler caminin imamı Hasan Ayten'e ulaştı.

 Ayten'in, polise verdiği ilk ifadesinde, "Bayram Namazını cemaatle birlikte kıldık. Cemaatin camiden ayrılmasından sonra bende camiden ayrılırken saat 09.00 civarında Abdulhalim Özkan'ı camide temizlik yapmak üzere kaldığını gördüm" dediği öğrenildi.

 YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

 Olayı duyan mahalle sakinleri cami etrafında toplandı. Olup biten hakkında bilgi almaya çalışan meraklı vatandaşlar ile güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisleri arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

 

Bahçelerde çalışarak geçimini sağlayan 5 çocuk babası Abdulhalim Özkan'ın yakınları geldikleri olay yerinde sinir krizi geçidi. Fenalık geçirenlere ambulansta müdahale edildi.

 Olay Yeri İnceleme ekiplerinin ve cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Özkan'ın cesedi Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@