Cam filmi sökülmeyen araca trafikten men!

Sürücüleri uyaran trafik ekipleri cam filmlerin bir an önce sökülmesi gerektiğini, ilk cezanın 206 TL olduğunu, ikinci cezada ise aracın trafik men edileceğini belirtti.

Gündem 06.11.2017, 11:00 06.11.2017, 11:55
Cam filmi sökülmeyen araca trafikten men!
Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan rutin kontrollerde camlarda bulunan cam filmleri ile ilgili de uyarılarda bulunuluyor. Şoförün görüş açısını kapatan ve araç içinde kimin olduğunu göstermeyen cam filmleri söktürülüyor.

 Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan rutin kontrollerde camında film olan araç sürücüleri uyarılıyor. Özellikle sürücünün görüş açısını kapatan filmlerin ise sökülmesi isteniyor. Trafik ekipleri filmlerin bir an önce sökülmesi gerektiğini, ilk cezanın 206 TL olduğunu, ikinci cezada ise aracın trafik men edileceğini belirtiyor.

Ayrıca araç camında film olan sürücülere aracın bu şekilde vizeden de geçmeyeceği uyarısı yapılıyor. Sürücüler ise yeni uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi. Aracının ön camındaki filmi söken bir sürücü, görüş mesafesinin açıldığını söyledi.
Yorumlar (2)
murat 3 yıl önce
saçmalık... bu yasak ya iptal edilmeli ya da devlet vatandaşın zararını karşılamak zorunda. film sökmek 200 tl civarında. serbest olduğunda yaptıranların suçu ne? bu kadar keyfi ve yersiz bir uygulama olamaz.
mmnckrgl 3 yıl önce
muz cumhuriyeti.. madem güvenlik tehlikesi var, fabrika çıkışla arabalara neden serbest???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@