alexa metrics

banner536

banner572

Bülent Arınç,"Öcalan önemli bir aktör"!

Terörün bitirilmesi konusunda Öcalan'ın rolüne değinen Bülent Arınç, "Öcalan önemli bir aktör" dedi.Bülent Arınç, çözüm süreci konusunda önemli açıklamalar yaptı. Arınç, ilk kez Öcalan'ın "önemli bir aktör" olduğunu ifade ettiği konuşmasında, "Gerçekleri

Gündem 27.02.2013, 14:14
Bülent Arınç,

Terörün bitirilmesi konusunda Öcalan'ın rolüne değinen Bülent Arınç, "Öcalan önemli bir aktör" dedi.

Bülent Arınç, çözüm süreci konusunda önemli açıklamalar yaptı.
 
Arınç, ilk kez Öcalan'ın "önemli bir aktör" olduğunu ifade ettiği konuşmasında, "Gerçekleri gözardı edilmemeli. Silah bırakmayı göz önünde tutuyorsak Öcalan'ın önemli bir aktör olduğunu kabul etmemiz lazım" dedi.
 
Terörün bitirilmesi sürecinde Öcalan'ın rolüne ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç,''Bu aktörden Türkiye adına nasıl daha çok istifade edebiliriz, etkisini örgüt üzerinde nasıl daha çok oranda gösterebilir, biz bunun peşindeyiz'' dedi.
 
Arınç şunları söyledi:
 
''Zor bir sürecin içerisindeyiz. Bütün siyasi partilerin sürece olumlu katkılarının bulunmasını isteriz. Esasen bu sürece başlarken öncelikle silahların bırakılması ve Türkiye'nin terk edilmesini öngördük. Abdullah Öcalan ağırlaştırılmış müebbete mahkum olmuştur ve infazın koşulları bellidir. Gerçekleri gözardı edilmemeli. Silah bırakmayı göz önünde tutuyorsak Öcalan'ın önemli bir aktör olduğunu kabul etmemiz lazım.
 
'AKILCI SİYASET YAPIYORUZ'
 
Biz gerçeklerle yola çıkıyoruz. Esasen onun aleyhinde her gün bin defa konuşan insanlar da bu gerçeği biliyorlar. Bu gerçeği bilmemiz onu yüceltmemiz anlamına gelmez. Bu aktörden Türkiye adına nasıl daha çok istifade edebiliriz, nasıl daha olumlu bir rol oynayabilir, etkisini örgüt üzerinde nasıl daha çok oranda gösterebilir biz bunun peşindeyiz. Akılcı siyaset yapıyoruz.
 
Kırılma noktaları olabilir. İşin başındayız. Hayalperest olmamak lazım ama ümitli olmalıyız. Hangi olumsuz gelişmeler yaşanabilir bilmiyorum ama ben en başından beri ümitli oldum. Toplumda büyük bir beklenti var. Kandil'in ne yapacağına ve Avrupa kanadının ne söyleyeceğine bakmamız lazım. MİT hala sürecin önemli aktörü.''
 
Terörün bitirilmesi sürecinde Öcalan'ın rolüne ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç,''Bu aktörden Türkiye adına nasıl daha çok istifade edebiliriz, etkisini örgüt üzerinde nasıl daha çok oranda gösterebilir, biz bunun peşindeyiz'' dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@