banner560

vardallar

Bu ne küstah karikatür!

Karikatürist Bahadır Baruter, yine çok tartışılacak bir Erdoğan karikatürüne imza attı. Sanatçı, ünlü çizgi roman Batman'den esinlenerek Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Atatürk resminin önünde bulunduğu fotoğrafı üzerinde oynadı. Atatürk'ü Batman'e benzeten Ba

Gündem 15.12.2011, 11:35
Bu ne küstah karikatür!

Karikatürist Bahadır Baruter, yine çok tartışılacak bir Erdoğan karikatürüne imza attı. Sanatçı, ünlü çizgi roman Batman'den esinlenerek Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Atatürk resminin önünde bulunduğu fotoğrafı üzerinde oynadı. Atatürk'ü Batman'e benzeten Baruter, Başbakan Erdoğan'ı da kötü karakteriyle ünlü Joker kılığına soktu.

T24 sitesinden Ahmet Küçük'ün haberine göre Leman ve Penguen mizah dergilerinde karikatürleri yayımlanan sanatçı Bahadır Baruter, kişisel internet sitesi www.baruter.com ve Facebook sayfasında yeni çalışmasını yayımladı.

"Ata yok, Tayyip yalan" ismini verdiği çalışmasında Baruter, Başbakan Erdoğan'ı Batman çizgiromanındaki Joker karakterine soktu. Erdoğan'ın dudaklarını ve yanaklarını kırmızıyla şekillendirirken yüzünü de beyaza boyadı.

Başbakan Erdoğan'ın arkasında asılı duran Atatürk resiminde de oynama yapan Baruter, Atütürk'e Batman maskesi giydirdi.

Çok tartışılan "Osmanlı Böcekleri"

Baruter, Osmanlı hanedanıyla böcek figürlerini bir araya getirerek yaptığı 'Ottoman Bugs' Oyun kartları nedeniyle milliyetçi-muhafazakar kesimin hedefi haline gelmişti.

Baruter'in 1 yıl hapsi istenmişti

Karikatürist Bahadır Baruter'in mizah degisi Penguen'de çizdiği karikatürde cami sütununda okunan "Allah yok, din yalan" yazısı nediyle Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası ile bazı vatandaşların açtığı dava nedeniyle 1 yıla kadar hapsi istenmişti.


Yorumlar (6)
gallardo 10 yıl önce
karikatür adı altında insanların görüşlerini,hayat tarzlarını hedef alan bu şekilde öne çıkma gayretinde bulunan zavallı bi insan işte
Makçay 10 yıl önce
Bu ne t........iz adam birileri buna haddini bildirir umarım.
horus 10 yıl önce
şuradaki yorumlara bakınca ''küçük ogünler'' ''küçük yasinler'' nasılda yetişiyor güzel memlekette. etnosantrik havasından mıdır, asimile toprağından mıdır, nükleer çayından mıdır bilinmez ama üçü birarada olunca tadına doyum olmuyor.
ahasverus 10 yıl önce
İfade ve düşünce özgürlüğünün olduğu bir ülke de bu karikatür kimseyi rahatsız etmemeli bence çok ince bir gönderme var gayet de iyi olmuş altında bir şey aramamak lazım herkes iktidar yanlısı olacak diye bir durum yok....
asfalt_metin 10 yıl önce
atamıza yapılan bu saygısızlığı kaldıraöayız derhal bu vatandaşa devletin gerekli cezayı vermesi lazım.....
mynamesrai 10 yıl önce
amipten türedi soysuz. devlet düşmanlığı ne zamandır vicdan özgürlüğüne giriyo. benim atalarımla kimse dalga geçemez. buna devletin kanunların engel olması lazım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@