7m


7m

hyundai

Bu kez Ermenistan uçağı indirildi

Moskova'dan Suriye'ye giden uçağının Ankara'ya indirilmesinin ardından bugün de Ermenistan'dan kalkan bir yolcu uçağı Türk Savaş Uçakları tarafından Erzurum'a indirildi.Erzurum'a indirilen Ermenistan uçağında arama yapılıyor.Geçtiğimiz hafta Moskova-Şam s

Gündem 15.10.2012, 11:45
Bu kez Ermenistan uçağı indirildi

Moskova'dan Suriye'ye giden uçağının Ankara'ya indirilmesinin ardından bugün de Ermenistan'dan kalkan bir yolcu uçağı Türk Savaş Uçakları tarafından Erzurum'a indirildi.

Erzurum'a indirilen Ermenistan uçağında arama yapılıyor.

Geçtiğimiz hafta Moskova-Şam seferini yapan Suriye yolcu uçağı "sivil olmayan kargo" taşıdığı gerekçesiyle Türk F-16 savaş uçakları tarafından zorla Esenboğa Havalimanı'na indirilmişti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan ilk açıklamada Ermenistan'dan kalkan yolcu uçağının Halep'e gittiği belirtildi.

Erzurum'dan ilk izlenimler:

İlk belirlemelere göre Ermenisten uçağı askeri mühimmat taşıdığı için indirildi. Uçağın yanında ambulanslar ve sivil savunma araçları bulunuyor. Aynı zamanda yine uçağın yanında bulunan TIR'da uçaktan çıkarılacak malzemeleri koymak için orada olduğu düşünülüyor.

Dışişlerinin yaptığı açıklamada "Ermenistan uçağı Halep'e gidiyordu. Eğer aramalarda birşeye rastlanmasa uçak Halep uçuşuna devam edecek. Rutn bi arama işlem" dedi.

Ermenistan yetkilileri ile insani yardım malzemesi taşıyordu bilgisini verdi.

Uçakta teknik inceleme sürüyor

Ermenistan’dan Halep’e giden uçak, Türk savaş uçakları tarafından Erzurum Havalimanı'na indirildi. Uçakta teknik inceleme sürüyor.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, yaptığı açıklamada, uçakta yapılan teknik incelemenin devam ettiğini ve daha sonra detaylı bilgi verilebileceğini söyledi.

YILDIRIM: UYGUN GÖRÜLDÜĞÜ İÇİN İZİN VERİLDİ

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ermenistan’dan Halep’e giden uçağın Erzurum Havalimanı'na indirilmesiyle ilgili olarak, “İhtiyaç duyduğu için iniş istemiştir. Talebi uygun görüldüğü için iniş izni verildi” dedi. 

 

Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı ve Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları için Trabzon’a gelen Ulaştırma Bakanını Binali Yıldırım, Ermenistan uçağının Erzurum Havalimanı'na indirilmesiyle ilgili olarak, “Pilot kendi talebi ile Erzurum Havalimanı’na kontrollü bir iniş yapmıştır. İhtiyaç duyduğu için iniş istemiştir.
 
Talebi uygun görüldüğü için iniş izni verildi. Sadece Suriye tescilli uçaklara hava sahamızı tamamen kapattık” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@