Bu iddia Emniyeti ayağa kaldırdı

İstanbul'da gerçekleştirilen ve Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen yolsuzluk operasyonunun yankıları devam ediyor. Şimdi de operasyonu yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube’ye kimliği belirsiz bir kişinin girdiği iddia edildi.KİMLİKLERİ BELİRLE

Bu iddia Emniyeti ayağa kaldırdı

İstanbul'da gerçekleştirilen ve Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen yolsuzluk operasyonunun yankıları devam ediyor. Şimdi de operasyonu yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube’ye kimliği belirsiz bir kişinin girdiği iddia edildi.

KİMLİKLERİ BELİRLENEMEDİ

Şubenin verilerin saklandığı odaya giren kişinin bilgisayarları karıştırdığı ve güvenlik kameraları tarafından tespit edildiği ancak kimliğinin henüz belirlenemediği öne sürüldü. Emniyet konuyla ilgili soruşturma başlattı. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Şube Müdürü Yakup Saygılı ve bütün şube polisleri görevden alınmış, şube katında çalışan çaycının bile yeri değiştirilmişti. Kuş uçurtulmayan emniyete kimliği belirsiz kişinin nasıl girdiği araştırılıyor.

Radikal Gazetesi'nden Fatih Yağmur'un haberine göre önceki akşam yaşanan olay şöyle gelişti: Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu soruşturmasıyla ilgili veri, dosya ve bilgilerin bulunduğu Mali Şube katına giren kimliği belirsiz kişi şubedeki bilgisayarlarda birtakım işlemler yaptı. Kimliği belirsiz kişinin bilgisayardaki harddisklerden veri kopyaladığı düşünülüyor. Görüntülerle belgelendiği ifade edilen kişinin oda karanlık olduğu için kimliğinin henüz belirlenemediği ve konuyla ilgili olarak inceleme başlatıldığı öğrenildi.

KİMLİK YA DA PARMAK İZİ ZORUNLU

İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasının 1 ana 2 de yan giriş kapıları bulunuyor. Emniyet mensubu olmayanlar, ana kapıdan içeri girerken kimlik verip nereye gideceğini ve kime geldiğini bildirmek zorunda. Yan kapılardan ise ancak parmak izi tanımlanmış emniyet personeli girebiliyor. Mali Şube’nin bulunduğu bölüm B blok olarak geçiyor. Bu blokun 4 katında yer alan Mali Şube’ye çıkabilmek için ya asansör ya da merdivenler kullanılmak zorunda.

Ancak 4. katta da sizi görevli bir polis memuru karşılıyor ve nereye gittiğinizi soruyor. Bu ofiste bulunan polisler izin vermediği müddetçe mali şubeye giriş yapılmasının imkânı yok. Giriş yapabilmek için ziyaretçi olmanız ve içeriden bir polis tarafından davet edilmeniz gerekiyor. Mali Şube’ye ziyaretçiler dışında sadece parmak iziyle yetkilendirilmiş polisler girebiliyor. Son dönemede atanan polislerin parmak izi alınmadığı için parmak izi ile giriş sisteminin devre dışı olmasından faydalanılarak giriş yapıldığı da olası ihtimallerden biri.

YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer günaydın
zafer günaydın - 6 yıl Önce

yahu meydanlarda bağırıyor''savcı bsına bilgi sızdırdı diye''Meydandakiler tezahürat yapıyorlar..Demiyorlarmı acaba..Bu savcı alınsın getirilsin diye kolluk güçlerine o isimleri verdi..peki kolluk güçleri emn.mdr.nün beslemeleri olduğuna göre acaba onlar sızdırmış olamazlarmı?Ama bunlara göre olamazlar..ÇÜNKÜ TAYYİP NE DERSE BUNLAR ONU KONUŞURLAR..ONU DÜŞÜNÜRLER..ONU KABUL EDERLER..Daha iyi anlamanız için AT GÖZLÜĞÜNÜ SÖYLÜYEYİM..ANLADINIZ SANIRIM..

zafer günaydın
zafer günaydın - 6 yıl Önce

Az önceki yorumumda belgeleri kimin çaldığı noktasında bir eksiklik oldu..Onuda söylüyeyim..KESİNLİKLE MUHALEFET ÇALMIŞTIR..BEN DESEM İNANMAZSINIZ..AMA TAYYİP ÖĞLEDEN SONRA SÖYLEDİĞİNDE KESİN İNANIRSINIZ..

SIRADAKİ HABER

banner513