banner491

Bu Camide Bayram Namazını Kaçırmak Yok

 İtalya'nın başkenti Roma'daki İtalya İslam Kültür Merkezi'nde Kurban Bayram namazı 3 kez kılındı.İtalya'nın başkenti Roma'daki İtalya İslam Kültür Merkezi'nde Kurban Bayram namazı 3 kez kılındı. Avrupa'nın en büyük camisinde, birçok milletten gelmiş olan

Bu Camide Bayram Namazını Kaçırmak Yok

 

İtalya'nın başkenti Roma'daki İtalya İslam Kültür Merkezi'nde Kurban Bayram namazı 3 kez kılındı.

İtalya'nın başkenti Roma'daki İtalya İslam Kültür Merkezi'nde Kurban Bayram namazı 3 kez kılındı. Avrupa'nın en büyük camisinde, birçok milletten gelmiş olan kadın, çocuk ve erkek birlikte bayram namazı kıldı. Caminin tek olması ve şehirde yaşayan Müslüman sayısının da fazla olması sebebiyle önceden açıklandığı üzere 3 kez kılınan namazların hepsinde caminin dolduğu gözlendi.

Roma'da bulunan ve mimarisi ile İtalya'da tam bir cami şekline sahip tek yapı olan İtalya İslam Kültür Merkezi'nde Kurban Bayram namazı bu sabah saat 8.30, 9.30 ve 10.30'da olmak üzere 3 sefer kılındı.

Mimarisinin tam bir cami şeklinde olması ve Avrupa'nın en büyük kapalı alanına sahip olması dolayısıyla bayram namazı için cazip olan merkeze Roma ve çevresinde yaşayan binlerce Müslüman adeta akın etti. Bu talebe karşılık verebilmek için merkez yöneticileri tarafından geçtiğimiz hafta bayram namazının 3 sefer kılınacağı açıklanmıştı.

Bayram namazının ardından birçok milletten binlerce Müslüman'ın bayramlaşması güzel görüntüler oluşturdu. Merkezin bahçesinde bayramlık elbiseleri ile koşup oynayan çocuklar, bayramlaşıp hasret giderenler ve günün anlamına bina en hatıra fotoğrafı çektiren aileler bayramın neşesini yansıttı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441