banner192

"Bu bir rezalettir!"

Sağ­lık Ba­ka­nı Meh­met Mü­ez­zi­noğ­lu, BU­GÜ­N'­e yap­tı­ğı açık­la­ma­lar­da Kur­ban Bay­ra­mı için va­tan­da­şı hem uyar­dı hem öne­ri­de bu­lun­du. ‘Kur­ban Bay­ra­mı­'n­da bol bul­dum bol yi­ye­yi­m' dü­şün­ce­si­nin sağ­lık açı­sın­dan iyi ol­ma­d


Sağ­lık Ba­ka­nı Meh­met Mü­ez­zi­noğ­lu, BU­GÜ­N'­e yap­tı­ğı açık­la­ma­lar­da Kur­ban Bay­ra­mı için va­tan­da­şı hem uyar­dı hem öne­ri­de bu­lun­du. ‘Kur­ban Bay­ra­mı­'n­da bol bul­dum bol yi­ye­yi­m' dü­şün­ce­si­nin sağ­lık açı­sın­dan iyi ol­ma­dı­ğı­nı kay­de­den Mü­ez­zi­noğ­lu, "İn­san vü­cu­du ara­da bir kon­trol­lü boz­ma­ya mü­sa­ade ede­r" di­ye ko­nuş­tu.

Bü­tün et­le­rin din­len­me­si ge­rek­ti­ği­ni di­le ge­ti­ren Mü­ez­zi­noğ­lu, "Ba­na Kur­ban Bay­ra­mı sa­ba­hı de­se­ler ki bu ci­ğe­ri bir gün bek­let ya­pa­mam. Ya­pa­ma­dı­ğım bir şe­yi de va­tan­da­şa yap di­ye­me­m" de­di. Acil du­rum­lar ve çe­şit­li sağ­lık bil­gi­si al­mak is­te­yen­le­rin "A­LO 181" hat­tı­nı ara­ya­bi­le­cek­le­ri­ni vur­gu­la­yan Mü­ez­zi­noğ­lu, 40 yaş üs­tü va­tan­daş­la­rı ak­şam ye­mek­le­ri ko­nu­sun­da uyar­dı.

Özel­lik­le ak­şam­la­rı ye­nen ağır ye­mek­le­rin hi­per­tan­si­yo­na bağ­lı be­yin ka­na­ma­sı­na ne­den ola­bi­le­ce­ği­nin al­tı­nı çi­zen Mü­ez­zi­noğ­lu, be­yin ka­na­ma­la­rının sa­ba­ha kar­şı üç ila beş ara­sın­da ger­çek­le­şe­bi­le­ce­ği­ni ifa­de et­ti.

Ye­rel yö­ne­tim­le­rin de ke­sim ala­nın­da bol su bu­lun­dur­ma­sı ge­rek­ti­ği­ni kay­de­den Ba­kan, "Top­lum­sal has­sa­si­yet ne ka­dar iyiy­se yö­ne­tim has­sa­si­ye­ti de o ka­dar ar­tı­yor. Kur­ban ay­nı gün ve ay­nı sa­at­te ya­pı­lan bü­yük bir or­ga­ni­zas­yon. Yan­lış­la­rın ge­rek­çe­si­ni bul­ma­ma­lı­yız. Ge­rek­li tüm ted­bir­ler alın­ma­lı­" di­ye ko­nuş­tu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ibrahim halil - 4 yıl önce
Bu efendi milli eğitim bakanımı sağlık bakanımı karıştırdım. gerçi sahibi gibi her halttan anlayan tiplerden herhalde. Ağzı bollaşmışlar kabinesi gibi ..