banner536

banner526

banner513

"Bizim işimiz çevrecilik"

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından Pendik Kurtköy'de gerçekleştirilen 400 bin fidanın dikim törenine katıldı. Gard Ormanı adı verilen bölgeye ağaç dikiminden önce düzenlenen törende konuşan Başbakan Rec

Gündem 14.12.2013, 12:56

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından Pendik Kurtköy'de gerçekleştirilen 400 bin fidanın dikim törenine katıldı. Gard Ormanı adı verilen bölgeye ağaç dikiminden önce düzenlenen törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "2 milyar 800 milyon ağacı toprakla buluşturduk. Bizim işimiz çevrecilik. Bizim işimiz ağacın olmadığı yere ağacı götürmek" dedi. Haziran ayında yaşanan Gezi olaylarını hatırlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Fidan dikme törenin çok önemli bir anlamı daha var. ASKON Haziran ayında bir söz vermişti. Ağaç bahanesi altında yapılan şiddet gösterileri karşısında ASKON net bir tavır ortaya koymuştu: 'Sizin derdiniz gerçekten ağaçsa biz 4'e karşı 400 bin fidan sözü veriyoruz'. Bu sözün yerine getirildiğine şahit oluyoruz. Bir tarafta bahaneyle şiddet oluşturanlar, vatandaşımızı maalesef Dilhun edenler, esnafımızın bütün işyerlerini kırıp dökenler, molotof kokteylleriyle güzelim İstanbulumuzu diğer şehirlerimizi adeta terörize edenler... ASKON'un öncülüğünde şu an oluşturulacak bu ormanın milli iradeye saygı kavramıyla sembolleştirilmiş olmasından da bu atılan adımı son derece isabetli buluyorum. ASKON daima milli iradenin yanında yer almış, çözümün millette aranmasına daime destek olmuştur. Demokrasiden yana bu tavrından dolayı ayrıca kutluyorum. Eğer mesele, ağaçsa yeşili korumaksa, meselenin bu olduğuna inananlar varsa onlara bir kaç rakamla nereden nereye geldiğimizi göstermek istiyorum.

3 Milyon 691 bin fidan diktik. Ülkemizin orman varlığını azaltmak bir yana, mevcudun üzerine 900 bin hektar orman ilave ettik. Biz mevcut ormanları rehabilite ederken daha önce ağaç olmayan 900 bin hektarı ormana dönüştürdük. 2 milyar 800 milyon ağacı toprakla buluşturduk, Bizim işimiz çevrecilik. Bizim işimiz ağacın olmadığı yere ağacı götürmek."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@