Bizim farkımız işgal değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tarih, belli bir dönem zulümle, kanla, savaşla, geniş topraklar işgal etmiş ancak, kısa zaman sonra saman alevi gibi sönmüş bir devletler kabristanıdır. Çünkü zulüm payidar olmaz. Bizi tarihteki diğer devletlerden, diğ

Gündem 25.12.2015, 21:18
Bizim farkımız işgal değil
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tarih, belli bir dönem zulümle, kanla, savaşla, geniş topraklar işgal etmiş ancak, kısa zaman sonra saman alevi gibi sönmüş bir devletler kabristanıdır. Çünkü zulüm payidar olmaz. Bizi tarihteki diğer devletlerden, diğer medeniyetlerden ayıran asıl fark işte budur. Bizim farkımız işgal değil ihya, yağma değil fetihtir. Farkımız budur. Bizim farkımız, göçmen kuşlara dahi sığınacak bir yuva kuran inceliktir." ifadelerini kullandı. 
 
"NECİP FAZIL'I ANLAMAYA ÇALIŞMALIYIZ"
"Necip Fazıl'ın kitapları, yazıları, şiirleri kadar hayatı da bir eserdir." sözlerine vurgu yapan Erdoğan, "Hepimizin, bilhassa da gençlerimizin üstadı tekrar tekrar okumaya, anlamaya, onu idrak etmeye ihtiyacı var. Onu elbette tabulaştırmadan ve putlaştırmadan ama hatırasına gerekli hürmeti de göstererek, abimiz, yol arkadaşımız olduğunu unutmayarak, kendisini anlamaya çalışmalıyız. Zira onun eserleri ve mücadelesi, bizim olduğu kadar, gençlerimizin ve gelecek nesillerin de yolunu aydınlatacak kıymettedir, güçtedir." şeklinde konuştu. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@