alexa metrics

banner536

"Biz susanlardan olmayacağız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın onur konuğu olarak katıldığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin El Şarika Emirliği'nde düzenlenen 2. El Şarika İletişim Forumu başladı.Gazetecilik, medyanı iş dünyası üzerindeki etkileri, özel medya kuruluşları ve hükümet gibi

Gündem 24.02.2013, 10:25


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın onur konuğu olarak katıldığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin El Şarika Emirliği'nde düzenlenen 2. El Şarika İletişim Forumu başladı.

Gazetecilik, medyanı iş dünyası üzerindeki etkileri, özel medya kuruluşları ve hükümet gibi başlıca konuların ele alınacağı 2. El Şarika İletişim Forumu başladı. Toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan onur konuğu olarak katılırken, eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan ve eski Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa gibi önemli kişiler de foruma katılıyor.

Forumda bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Filistin'de, Gazze'de çocuklar, kadınlar cansız yere düşerken biz susanlardan olmayız ve olmayacağız. Suriye'de her gün masum yavrular, masum kadınlar, masum yaşlı insanlar toplu halde katledilirken, biz susanlardan olmayacağız'.

Kendi halkına karşı acımasızca katliamlar yapan, ama kendi öz topraklarını işgal edenlere karşı on yıllardır sessiz kalan, dilsiz kalan, tepkisiz kalan Suriye'nin zalim diktatörünün, yani dilsiz şeytanın karşısında biz sessiz kalmayacağız

Ekranlarda Suriyeli çocuğu izlerken kanı, kurşunu, cansız bedeni görüyor; ama acıyı, zulmü, adaletsizliği görmüyorsak, havadaki ağırlığı hissetmiyorsak bu demek ki o ekranda biz hiçbir şeyi görmüyoruz.

Küreselleşen dünyada adaleti, insani değerleri, dayanışmayı ve paylaşmayı da küreselleştirmek durumundayız. Medeniyetleri birbiriyle tanıştırmak, buluşturmak mecburiyetindeyiz."


Yorumlar (2)
ÜNAL TOSUN 9 yıl önce
syn başbakan bir dedigi bir dedigni tutmuyor ne milliyetcilik ne türklük nede insanlarda huzur kaldı . milli iradede bukadar zaafiçinde olmak ppk denilen eli kanlı terörisleri ve onun siyasal yapılanmasını ve imralı canisine kimi neyin acılımını sürecini yaşatıyorsunuz bu neyin kafasını yaşamaktır bu ne sarhoşlukdur . kendinize gelin bi yaşadıgnız ülkeye bakın ya allah aşkına
ÜNAL TOSUN 9 yıl önce
millet kan aglıyo sayenizde acılım politikalarınız imralı ve yandaşları ile olan tutumunuz bir gün başka birgün başka demecleriniz . yeter artık bu milleti kandırmaya hakkınız yok .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@