"Biz bunu hak etmedik"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada yolsuzluk operasyonuna değindi. Arınç hükümete karşı bir linç kampanyası yürütüldüğünü söyleyerek "Biz bunu hak etmedik" dedi.Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yol

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada yolsuzluk operasyonuna değindi. Arınç hükümete karşı bir linç kampanyası yürütüldüğünü söyleyerek "Biz bunu hak etmedik" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili "Biz bunu hak etmedik" dedi.
 
 
Arınç, konuya 2014 yılı bütçesinin kabul edildiği TBMM oturumunda değindi.
 
 
Hükümete karşı bir linç kampanyası yürütüldüğünü öne süren Arınç, "Son yaşanan olaylar sebebiyle hükümetimizin tamamı hakkında suçlayıcı ve bir linç kampanyasına dönüşen bir hakaret kampanyası var. Bunu haketmedik, bu doğru değil" diye konuştu.
 
 
Arınç, 'yolsuzlukla mücadelenin hükümetin 'varlık sebebi olduğunu' kaydetti ve ekledi:
 
 
"Yolsuzluk kimden gelirse, kim işlerse, kiminle birlikte yapılmışsa lanetli bir iştir. Onunla mücadele edeceğiz."
 
 
'TUTUKLU VEKİL' ÇAĞRISI
 
 
Arınç'ın, oturum sırasında BDP'li vekillerin 'kürsü işgali'ne neden olan tutuklu vekillerin tahliye talebinin reddedilmesine yönelik de değerlendirmesi oldu.
 
 
Konuyla ilgili 4 partinin bir araya gelmesi gerektiğini kaydeden Arınç, şunları söyledi: "Ben bu infiali haklı buluyorum. Arkadaşlarımıza bu davranışları sebebiyle herhangi bir tavizde bulunmak mümkün değil. Tutukluluk bir tedbirdir ve istisna olması gereklidir. Milletvekili seçildikten sonra yeri parlamentodur ,görevine başlamalı ant içmelidir.
 
 
Yargı derhal bu hatasını düzeltmelidir. 4 siyasi parti, sayın Bahçeli de izin verirse, grup başkanvekillerimiz bir araya gelsinler. Biz de hükümet olarak, konu üzerinde çalışalım ve yasal düzenleme gerekiyorsa hemen gerçekleştirelim. Hukuksuzluğu ve adaletsizliği ortadan kaldıralım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513