Binasına bunu yaptırmayan yandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan, ev sahiplerine önemli uyarılar geldi. Bakan, yalıtım yaptırmayana para cezası vereceklerini söyledi ...Binalara su yalıtımı yaptırmayan kişilere para cezası geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayr

Binasına bunu yaptırmayan yandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan, ev sahiplerine önemli uyarılar geldi. Bakan, yalıtım yaptırmayana para cezası vereceklerini söyledi ...

Binalara su yalıtımı yaptırmayan kişilere para cezası geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, binalarda su yalıtımı yaptırmayan kişilere idari müeyyidelerin uygulanması için mevzuat çalışmasına başlandığını açıkladı.
 
"Toprağa dayalı tüm bodrum katlarda, dış etkilere karşı ısı ve su yalıtımı yapılması zorunludur" diyen Bayraktar, bu nedenle birçok standart hazırlandığını kaydetti. Bayraktar, bodrumlara da kesinlikle iskan vermeyeceklerini vurguladı.
 
Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili de konuşan Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm kredileri için ilk etapta İş Bankası ve Halkbank ile anlaştıklarını söyledi. Bayraktar, "En iyi şartlarda, en uzun vadeyle kredi veren bankayla anlaşacağız. Bu doğrultuda tüm bankalara, tüm finans kuruluşlarına açığız" dedi.
 
Kentsel dönüşüm kapsamında riskli olduğunu belirleyip tapuya bildirimde bulundukları 304 bina bulunduğunu, bunun 3 bin 40 konuta tekabül ettiğini ifade eden Erdoğan Bayraktar, "Artık bu evler satılırken tapudaki memur 'Sen bunu satın alıyorsun ama bu bina risklidir' diyecek. İstemeyen kimsenin evini yıkmayacağız" diye konuştu.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Yemeye içmeye parası yok vatandaşın zorla bir ev yapmış al sana bir yalıtım hikayesi.Sürekli vatandaşa yüklenip duruyorlar.

Ellerinden gelse vatandaşın rahat rahat ölmesine bile engel olacaklar.

Bunlar ölendende para alırlar.

Niye öldün parası.Devlet bir sağılan koyundan ettin diye ceza yazabilir.

Tövbe estağfirullah.

SIRADAKİ HABER

banner441