Bildiriye imza atan öğretim üyesine soruşturma

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, bir grup akademisyenin Güneydoğu'daki olaylarla ilgili yayınladıkları bildiride imzası bulunan Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. H.D. hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçlamasıyla

Gündem 13.01.2016, 18:32
Bildiriye imza atan öğretim üyesine soruşturma

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, bir grup akademisyenin Güneydoğu'daki olaylarla ilgili yayınladıkları bildiride imzası bulunan Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. H.D. hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "12 Ocak 2016 tarihinde, "Bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak bu suça ortak olmayacağız" başlığı ile yapılan bildiride ismi bulunan kişilerden Bartın Üniversitesinde görev yapan H.D. hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçunu işlediği iddiasıyla Bartın Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Yorumlar (4)
ali duran 5 yıl önce
Bunlar süzme solcular Sovyetler dağıldı Bolşevikler yıkıldı uzantıları ülkemizde kaldı tek düşmanlıkları Ak Parti Erdoğan o kadar reform yapan Partiyi görmezler tek hedef bilinç altına yerleştirilen İslam düşmanlığı Ak Parti sol bir Parti olsaydı bugün bütün icraatleri alkışlanıyor olacaktı
Türkyılmaz 5 yıl önce
Müslümanlık akparti geldikten sonra bu ülkeye yayilmis bu sayede yolsuzluk yoksulluk artmis zina serbest bırakılmıştır
Turkosman 5 yıl önce
Ak partiden once bu ulke seritlan mi yonetiliyodu sacmalalayi birak yilmaz efendi
Hasan gümüş 5 yıl önce
Burada söz konusu olan vatanın bütünlüğü milletin birliği. Türkiye üzerine bu kadar çok oyunun oynandığı bir dönemde teröre karşı ortak bir duruş sergileyemeyeceksek vatan sevgisinden nasıl bahsedeceğiz..doğru bir tanedir ve küçük çıkarlar uğruna bazı şeyleri doğruymuş gibi göstermeye çalışmak tek kelimeyle iki yüzlülüktür. Terörle mücadelede öldürülenler de bu sözde aydınlatın iddia ettiği gibi çocuk değil eli silahlı teröristlerdir ama neyseki milletimiz herşeyi görüyor ve doğruları biliyor öok şükür.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@