Bilal Erdoğan da gözaltına alınacak mı?

Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda bir iddia Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ı da yakından ilgilendiriyor. İşte o iddia    Türkiye’yi sarsan operasyonda gözaltındaki isimlerden AKP’li Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e yönelik

Gündem 18.12.2013, 08:13
Bilal Erdoğan da gözaltına alınacak mı?

Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda bir iddia Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ı da yakından ilgilendiriyor. İşte o iddia

    Türkiye’yi sarsan operasyonda gözaltındaki isimlerden AKP’li Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e yönelik suçlamalardan birisi de “Fatih Belediyesi’nin sit alanındaki arazilerin bakanlığın gücünü kullanarak illegal olarak imar ve inşaata açılması” iddiası. Bu iddia Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ı da yakından ilgilendiriyor.

Çünkü Fatih Belediyesi; Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu “Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)” için ilçede sit alanında yükselen öğrenci yurdunu tamamen belediye bütçesiyle yapmış ve geçen ay vakfa “25 yıllığına ücretsiz” tahsis etmişti.

 Cumhuriyet'ten Aykut Küçükkaya'nın haberine göre, Erdoğan’ın oğlunun yönetiminde olduğu vakın üyeleri arasında Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de bulunuyor. TÜRGEV’in genel kurul üyeleri ise Erdoğan ailesinden oluşuyor. İşte o liste:

 * Bilal Erdoğan (Başbakan Erdoğan’ın oğlu)

 * Esra Albayrak (Başbakan Erdoğan’ın kızı)

 * Serhat Albayrak (Başbakan Erdoğan’ın damadının ağabeyi)

 * Reyhan Uzuner (Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kayınvalidesi)

 

* Ziya İlgen (Başbakan Erdoğan’ın eniştesi)

 

* Şule Albayrak (Başbakan Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın eltisi)

 

* Ahmet Ergün (Başbakan Erdoğan’ın en yakın arkadaşlarından)

 

* Bülent Turan (AKP İstanbul Milletvekili)

 

* Hasan Can (AKP’li Ümraniye Belediye Başkanı)

 

* Mevlüt Uysal (AKP’li Başakşehir Belediye Başkanı)

 

* Mustafa Demir (AKP’li Fatih Belediye Başkanı)

 

* Mehmet Doğan Kubat (AKP İstanbul Milletvekili)

 

* Mustafa Ataş (AKP İstanbul Milletvekili)

 

* Yasemin Solmaz (Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen işadamı Remzi Gür’ün kızı)

 

* Zeynep Feyza Eker Ayhan (Tarım Bakanı Mehdi Eker’in kızı)

 

Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurulan İSEGEV 2012 yılında isim değişikliğine gider ve TÜRGEV adını alır. AKP’li belediyelerin desteğiyle vakfın yurt sayısı birkaç yılda 10’u aşar. Bakanlar Kurulu kararıyla vergi muafiyeti kazanan TÜRGEV’e ait Ümraniye’deki Şule Yüksel Şenler Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan yapar. Yurdun adını ise Şule Yüksel Şenler olarak Başbakan önerir. Tıpkı Fatih’teki gibi AKP’li Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da bu vakfın üyesidir.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
hasan topçu 6 yıl önce
la desene bunlar dogudaki aşiretleri geçmişler devletin imkanlarıyla aile şirketi kurmuşlar ye kürküm yeeeee
burak egemen 6 yıl önce
Bakanlar, bakan çocukları, başbakan... Günaydın Türkiye. Sen türbanla, kızlı-erkekli muhabbetleriyle uyurken Tayyip ve arkadaşları 87 milyar euro cukkalanan bir sistem kurmuşlar. Oylar akepeye, oylar Ofg'ye :)
tuncay türk 6 yıl önce
yakışır benim müslüman osmanlıcı başbakanıma, alnı secdeye değen müslüman bir başbakanımız var diye böbürlenenler sizin fikriniz değişmez biliyorum ama hiçö vicdanınız sızlamıyor mu ? bunlar sizin sayenizde bu kadar şımardı pervasızlaştı cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir hırsızlık ve yolsuzluk var ortada her islamcıyım müslümanım diyenin peşine takılırsanız bunlar daha başımıza çok gelir. kayıp trilyon davasında da erbakan dolandırmamışmıydı bu devleti öz çocukları sonra miras servet kavgasında birbirlerine girmediler mi ? başbakan dahil bakanlara bakın hepsi ultra zengin hepsi para içinde yüzüyor bu hükümetin kurmay kadrosunda zengin olmayan fakir olanın olması yasak mı ? tesadüf mü ?
Coder 6 yıl önce
Sen o kafasızları boşver.Kafalarının içinde beyin yerine saman var.

Onların tek derdi türban ve Tayyip'in kıldığı namaz.Tayyip'in göstermelik kıldığı namazı sanki onları cennete getirecek.

Ama helal olsun şu Feto'ya.İpini çekti bunların :)

Adamsın Feto adam :) (Her ne kadar sevmesem de)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@