banner491

Beldem Kapatılmasın Referandumu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon'un da aralarında bulunduğu bazı illerin Büyükşehir Belediyesi yapılması için verilen kanun teklifinde belde belediyelerinin kapatılacak olması konusunda belde halklarının tepkisine göre tavır belirlemek amacıyla Akçaa

Beldem Kapatılmasın Referandumu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon'un da aralarında bulunduğu bazı illerin Büyükşehir Belediyesi yapılması için verilen kanun teklifinde belde belediyelerinin kapatılacak olması konusunda belde halklarının tepkisine göre tavır belirlemek amacıyla Akçaabat'ta referandum yapıldı.

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yapılan referandumu takip eden CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, “Ziyaretlerde sevinerek gördük ki, tüm belediye başkanları bu yasa tasarısından rahatsız ve belediyelerinin kapanmaması konusunda bizimle fikir birliği içinde.
 
Halkın önüne sandığı getirdik,demokratik tercihlerini yapıyorlar. Belediye başkanlarımızda kendilerinin büyük emek harcayarak verdikleri hizmetlerin karşılığının bu olmaması gerektiğini düşünüyor” dedi.
 
Öte yandan CHP Trabzon Milletvekili M.Volkan Canalioğlu, CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir, CHP Eski Belediye Başkanlarından Atay Aktuğ ve MHP'li Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli'nin de katılım gösterdiği ve destek verdiği referandum sonuçlarına göre yüzde 97 oranında Büyükşehir'e 'Hayır' kararı çıktı.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner494