vardallar

Bedellide yaş ve fiyat değişir mi

TBMM'de AK Parti Grup toplantısında milletvekillerine hitap eden Erdoğan bedelli askerliğin detaylarını açıkladı.Başbakan bedelli askerlik uygulamasından fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 30 yaşından gün almış olanların yararlanabileceği açıkladı. Bu

Gündem 22.11.2011, 18:39
Bedellide yaş ve fiyat değişir mi

TBMM'de AK Parti Grup toplantısında milletvekillerine hitap eden Erdoğan bedelli askerliğin detaylarını açıkladı.

Başbakan bedelli askerlik uygulamasından fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 30 yaşından gün almış olanların yararlanabileceği açıkladı. Bu şartlara uygun olanlar 30 bin Türk Lirası ödemeleri halinde bedelli askerlik yapabilecekler. 30 bin liranın ilk yarısını başvuru sırasında diğer yarısını 6 ay içinde ödeyebilecekler... 21 gün temel eğitimi de almayacaklar.

Başbakan Erdoğan yurtdışında çalışanların yararlandığı dözizli askerlik uygulamasında da değişiklik yaptıklarını açıkladı. Buna göre yurt dışında 3 yıl çalışanlar, 10 bin euro bedelle askerlik yapabilecekler. Dövizli askerlikte 38 olan yaş sınırı ile 21 gün temel askerlik hizmeti de tamamen kaldırıldı.

HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik uygulamasındaki şartlarda herhangi bir değişiklik olmayacağını bildirdi.

Erdoğan, TBMM'den ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin ''bedelli askerlik'' ile ilgili ''geçmiş olsun'' sözlerine, ''Hayırdır'' diye karşılık verdi. Bedelli askerlik konusunun ne zaman yasalaşacağı sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, tasarının TBMM'ye ''bugün geleceğini'' söyledi.

Başbakan Erdoğan, ''Niyetimiz zamanı uzatmadan süratle bitirmek. Bu hafta sonuna kadar bitebilir. Cuma günü malum gensoru olayı var. Perşembeye yetiştirebilirlerse arkadaşlar. Yetişebilirse bu hafta, yetişmezse haftaya...'' dedi.

Komisyonda yaşın, ücretin düşme ihtimali var mı'' sorusuna ise Başbakan Erdoğan, ''Hiçbir şey olmaz'' yanıtını verdi.

Bedelin ödemesindeki vadeyle ilgili bir durum olur mu'' sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, ''O bankalarla alakalı bir sorun. Bizim şeyimiz 6 ay. Bankalara gidenler bankalardan bu krediyi anlaştıkları şekilde alabilirler'' diye konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@