banner572

Bedellide beklenen gün

Bedelli askerlikte artık sona gelindi. Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan bedelli askerlik tasarısının içeriği merak konusu... Tasarıyı bekleyenlerin gözü kulağı bugünkü AK Parti grup toplantısında olacak. Başbakan'ın ayrıntıları grup toplantısında açıklam

Gündem 22.11.2011, 08:36
Bedellide beklenen gün

Bedelli askerlikte artık sona gelindi. Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan bedelli askerlik tasarısının içeriği merak konusu... Tasarıyı bekleyenlerin gözü kulağı bugünkü AK Parti grup toplantısında olacak. Başbakan'ın ayrıntıları grup toplantısında açıklaması bekleniyor.

Bedelli askerlik ile ilgili çalışmalarda son viraja girildi. Hazırlanan yasa tasarısını bakanlar imzaladı.

Ancak tasarının içeriğindeki bedelli askerlik ile ilgili şartlar hala sırrını koruyor. Taslağın basına sızmaması için çok dikkatli davranılıyor.

Kulislerden sızan bilgiler ise oldukça farklı. En çok merak edilen konu "yaş sınırının kaç olacağı?" ile ilgili...

Bedelli askerlik için kimi yaş sınırının 25, kimi 30 olacağını iddia ediyor. Ücretin ne kadar olacağı da hala muamma... Bedelli askerliğinin bedelinin 20 bin liranın üzerinde olması bekleniyor.

Bedelli çalışmalarında her defasında asker ihtiyacının göz ardı edilmeyeceği vurgulanmıştı.

Bu sebeple gözler Genelkurmay bünyesinde görev alan personel sayısına çevrildi. Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yaparak merakları giderdi.

Buna göre orduda 365 general ve amiral görev yapıyor. Erbaş ve erlerin sayısı ise 458 bini aşıyor.

Diğer rütbeli personel ve sivil memurlarla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri'nde toplamda 720 bin kişi görev yapıyor.

Başbakan Bugün Açıklıyor

Tasarıyı bekleyenlerin gözü kulağı bugünkü AK Parti grup toplantısında olacak. Başbakan'ın ayrıntıları grup toplantısında açıklaması bekleniyor.

 


Yorumlar (1)
seboli 10 yıl önce
eskiden fakür ailelerin çocukları doğuya zenginler tehlikesiz yerlere askerliğini yapmaya giderdi.işi ilerlettik artık.zengin çocukları askere gitmiyor.garibim yoksulluk güzün kör olsun...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@