alexa metrics

banner536

banner572

BDP'li Buldan Öcalan'ın mesajını açıkladı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, İmralı'da görüştükleri Abdullah Öcalan'ın mesajlarını açıkladı.İmralı'ya giden BDP milletvekillerinden oluşan heyet, İstanbul'a döndü. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait bir tekne ile Ata

Gündem 23.02.2013, 18:41
BDP'li Buldan Öcalan'ın mesajını açıkladı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, İmralı'da görüştükleri Abdullah Öcalan'ın mesajlarını açıkladı.

İmralı'ya giden BDP milletvekillerinden oluşan heyet, İstanbul'a döndü. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait bir tekne ile Ataköy Marina'ya gelen Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan'dan oluşan heyet, basınınkarşısına geçti.
 
Buldan, Abdullah Öcalan'ın mesajının şu şekilde olduğunu açıkladı:"Önce basına emeklerine, duyduğum saygıdan dolayı selamlarımı iletiyorum. Bu açıklamayı da bu saygı çerçevesinde yapıyorum. Bu görüşme tarihi bir adımdır. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bütün taraflar bu süreçte çok dikkatli ve duyarlı olmalıdır. Devletin elinde tutsaklar var. PKK'nin elinde de tutsaklar var. PKK elindeki tutsaklara iyi davranmalı. Umarım en kısa zamanda ailelerine kavuşurlar" dedi.
 
Soruları yanıtsız bırakan vekiller, görüşmeye ait ayrıntıların gerekirse BDP Eş Başkanları tarafından yapılacağını söyledi.

Yorumlar (2)
r baysan 9 yıl önce
turk devletini bu duruma dusuren bu hukumete yaziklar olsun.artik haberlerde bebek katilinin istekleri haber olmaya basladi.yaziklar olsun bu hukumete oylariyla oraya getirenlere.simdi ne olacak????
altan yıldız 9 yıl önce
yazklar olsun bu ülkede pkk ıle pazarlık yapılacağını aklımın ucundan geçmezdı ama oldu bravo sıze vede sıze oy verenlere artık rahat uyuyun bende bundan sonra bunları destekleyecem banada yazıklar olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@