vardallar

BDP'li başkan gözaltına alındı

İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler sabah erken saatlerde Erkmen'in Cumhuriyet caddesi Avşin apartmanındaki evi ile Dağpınar beldesindeki evinde ve makamında arama yapıldı. Yaklaşık 7 saat süren aramanın ardından Erkmen jandarma tarafından gözaltına

Gündem 25.12.2011, 19:15
BDP'li başkan gözaltına alındı

İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler sabah erken saatlerde Erkmen'in Cumhuriyet caddesi Avşin apartmanındaki evi ile Dağpınar beldesindeki evinde ve makamında arama yapıldı. Yaklaşık 7 saat süren aramanın ardından Erkmen jandarma tarafından gözaltına alınırken, bazı belgelere de el konuldu. Gözaltına alınan Erkmen, yoğun güvenlik önlemleri altında jandarma tarafından sivil bir araçla götürüldü. Erkmen, gözaltına alındığı sırada gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız?" sorusunu, "Onurlu olmanın bedelini ödüyorum" diye yanıtladı.

Erkmen'in, Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığı, Erzurum'a gönderileceği öğrenildi. Erkmen, geçtiğimiz yıl da evi aranıp gözaltına alınmış, daha sonra da serbest bırakılmıştı.

Erkmen'in evinin arandığı haberini alan BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ve bazı BDP'ler de eve geldi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@