banner556

Bayram için bilet bulamayanlara müjde!

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Mehmet Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun talep nedeniyle bayrama sayı günler kala otobüs biletlerinin tükendiğini söyledi.Kurban Bayramı'nın, resmi açıklama yapılmamasına rağmen 9 gün olacağı

Gündem 28.09.2013, 13:42
Bayram için bilet bulamayanlara müjde!

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Mehmet Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun talep nedeniyle bayrama sayı günler kala otobüs biletlerinin tükendiğini söyledi.

Kurban Bayramı'nın, resmi açıklama yapılmamasına rağmen 9 gün olacağı umudunun yüksek olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bayram 15 Ekim Salı günü başlıyor. Bayramın bitişi hafta sonuna denk geliyor. Böyle olunca arada kalan arife gününü, yani 14 Ekim Pazartesi gününü de vatandaşlar izne dahil edip, bayram için ziyaret planlarını yaptı. Hükümet de sanırım pazartesi gününü bayrama dahil edip tatilin 9 gün olacağını duyuracaktır. Hal böyle olunca, vatandaşın yoğun bir talebi oldu. Arife gününe kadar rezervasyonlar dolu, dönüşlerde de 18 ile 20 Ekim yoğun. Vatandaşlarımız ellerini çabuk tutarlarsa ek seferlerden yararlanabilirler.''

- Seferlere D2 takviyesi

Erdoğan, bayram günlerindeki yoğunluklarda vatandaşların mağdur olmaması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın önceki yıllarda uyguladığı D2 belgeli otobüslerden yararlanma uygulamasının Kurban Bayramı'nda da yapılacağını ifade ederek, ''D2 belgeli araçlardan Kurban Bayramı'nda da istifade edilmesi konusundaki genelge çıktı. 341 otobüs şirketi 8 bin 500 otobüsle hizmet ediyoruz, 1500'e yakın turizm gurbunda çalışan D2 otobüsünün de katılımıyla 10 bin otobüs vatandaşımıza hizmet edecek. Bayram yoğunluğu nedeniyle biletlerin büyük kısmı tükendi, ek seferler açılıyor'' diye konuştu.


Bilet fiyatalarına zamlı tarife uygulanacağı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Erdoğan, ''Bilet fiyatlarında değişiklik yok, geçen sene fiyatlarıyla aynı'' dedi.

- Uçak biletlerinde ''tavan fiyat'' uygulaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın, uçak biletlerinde tavan fiyat uygulamasının tamamlandığı ve büyük ihtimalle bayram sonunda yürürlüğe gireceği yönündeki açıklamasını desteklediklerini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

''İç hat biletlerine tavan fiyat geliyor. Taban fiyatı da önemliydi ama tavan fiyatın makul yere gelmesi rekabette adaleti de getirecek. Çünkü uçak firmaları düşük sezonda düşük fiyatla sattıkları biletlerden zararlarını yoğun sezonda yüksek fiyata sattıkları bilet karlarıyla çıkarıyorlardı. Bu ortadan kalkarsa yoğun olmayan sezonda düşük fiyatlarda satış olmayacaktır. Bu, taşıma modları arasında adaletsizlik yaratıyordu. Eşit rekabet ortamının olması bizi sevindiriyor. Biz de hangi fiyat aralığında uçak fiyatları olduğunu bilerek pozisyonumuzu alacağız."
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@