alexa metrics

banner536

Bayraktar kampanya hazırlıyor!

Kentsel dönüşüm sürecinde riskli binaları yıkacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 'Mekanlarınız mezarınız olmasın' sloganını kullanacak, vatandaşa 'Yıkıma direnme' mesajı verecek.Van depreminin yaralarını sarmaya çalışan Türkiye, bir yandan da kentsel

Gündem 18.04.2012, 08:44
Bayraktar kampanya hazırlıyor!

Kentsel dönüşüm sürecinde riskli binaları yıkacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 'Mekanlarınız mezarınız olmasın' sloganını kullanacak, vatandaşa 'Yıkıma direnme' mesajı verecek.

Van depreminin yaralarını sarmaya çalışan Türkiye, bir yandan da kentsel dönüşüm düzenlemesiyle tüm ülkedeki riskli yapıları yıkarak yerine yenilerini yapmayı hedefliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kapsamda kamuoyunu deprem konusunda bilinçlendirmek ve yıkımın gerekliliğini anlatmak için kampanyaya hazırlanıyor.

Spot filmlerin de kullanılacağı kampanyayla, vatandaşın yıkımlara direnmemesi için 'Evinizi, içinde siz olmadan yıkalım' mesajı verilecek. Kampanyada Van depreminin görüntüleri kullanılacak, Nasuh Mahruki ve Ahmet Mete Işıkara gibi depremle özdeş isimlerden de yararlanılacak.

YIKIMA DİRENME!

Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesine dair kanun tasarısının TBMM'de yasalaşması beklenirken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da yıkımın startını kampanyayla vermeye hazırlanıyor. Tasarının yasalaşması ile başlayacak kampanyayla, deprem gerçeği vatandaşa tekrar hatırlatılarak, kentsel dönüşümün önemi vurgulanacak. Kampanyada afet dönüşümü yasasının ayrıntıları da anlatılarak vatandaş bilgilendirilecek. Evlerini yıkmamakta direnen vatandaşlara, güvenli yapıların ve deprem dönüşümünün önemi anlatılacak.

Hazırlanacak broşürle de adım adım kişilerin evlerini yıkması için yapılacak süreçler anlatılacak.

İÇİNDE SİZ OLMADAN

Bakanlık, kampanya kapsamında belgeseller ve spot filmler hazırlayacak. Bu yayınlarda da depremle özdeşleşmiş Nasuh Mahruki ve Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara gibi isimlerden yararlanılacak. Kampanya filmlerinde, deprem gerçeğinin unutulmaması için Van depremindeki enkazdan çıkarılma görüntüleri de yer alacak. Kampanya kapsamında 'Evinizi, içinde siz olmadan yıkalım' ve 'Mekanlarınız mezarlarınız olmasın' gibi sloganlar da kullanılacak.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@