Başbakan'ın oğluna gözaltı kararı!

Savcı Muammer Akkaş’ın yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla başlattığı soruşturma kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında gözaltı kararı verildi. Savcı Akkaş’ın yazdığı ‘çağrı kağıdı’ isimli yazıda Bilal Erdoğan’ın şüpheli sıfat

Başbakan'ın oğluna gözaltı kararı!

Savcı Muammer Akkaş’ın yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla başlattığı soruşturma kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında gözaltı kararı verildi. Savcı Akkaş’ın yazdığı ‘çağrı kağıdı’ isimli yazıda Bilal Erdoğan’ın şüpheli sıfatıyla ifade vermesi için ifadeye çağrıldığı yazılı.

Muammer Akkaş tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen 25.12.2013 tarihli yazı şöyle:
“Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan 2012/656 soruşturma kapsamında; Çıkar amaçlı Suç Örgütü kurmak ve kurulan örgüte üye olmak suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli sıfatıyla ifadeniz alınacağından, çağrı kağıdına ilişkin tebligatı aldığınızda aşağıda belirtilen tarihte Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat etmeniz, gelmediğiniz takdirde 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 146’ıncı maddesi hükmüne göre zorla getirileceğiniz tebliğ olunur. Muammer Akkaş – Cumhuriyet Savcısı”

İŞTE BİLAL ERDOĞAN İÇİN ÇIKARILAN ÇAĞRI METNİ....

 


Erdoğan: Oğlumu hedef alıyorlar


Yazıda yer alan notta ise Necmettin Bilal Erdoğan’ın 2 Ocak 2014 tarihinde mesai saatlerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı TMK 10. Madde ile yetkili bölümüne gelmesi istendi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Pakistan dönüşü uçakta gazetecilerin gündemle ilgili sorularına yanıtlarken oğlu Bilal Erdoğan'la ilgili haberlere ilişkin şu değerlendirmeyi yapmıştı:

"Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Buralardan Erdoğan’a vurmaya kalkarlarsa avuçlarını yalarlar. Bunu bildikleri için etraftaki arkadaşlarla saldırıyorlar. Oğlumu hedef alarak, TÜRGEV vakfıyla ilgili ismini zikrediyorlar. Neymiş? Vakıfla ilgili bir imar değişikliği için talepte bulunmuş. Vakıfla ilgili olarak imar değişikliği için belediyeye gitmek suç mu? Belediye başkanını ‘bina yaptı, 25 yıllığına vakfa kiraladı’ diye suçluyorlar. Sosyal iş yapmayan belediye var mı? Benzer şeyler İSTEK Vakfı, ÇYDD, TEV gibi vakıflar için de yapıldı. Orası bir öğrenci yurdu, Bilal Erdoğan’ın oteli değil. Oradan dolaşıp bana gelmek istiyorlar."

YORUM EKLE
YORUMLAR
A. Nevzat Doğru
A. Nevzat Doğru - 6 yıl Önce

İddeaya göre öğrenci yurdu yapan vakfının bazı imar tasarrufları olmuş , bağış kabul edilmiş , imar rantı sağlanmış , eğer doğruysa da bunun kötü bir tarafı yok ,burda şahsi menfaat yok , bu tip şeyler her iktidar döneminde ve her belediyede her zaman olabilir . Ancak Yargının bağımsızlığına yapılan saldırı kabul edilemez.

AHMED KARAKAYA
AHMED KARAKAYA - 6 yıl Önce

O Savcı görevden alındı.bu işler bu kadar basit oluyormuş demekki..alenen Savcıya el çektiren kimbilir daha neler yapmıştır?

Ö. İlker Özgür
Ö. İlker Özgür - 6 yıl Önce

Başbakanın oğlu bile olsa gözaltına alınır diyen yorumcuyu hatırladım tekrar. Sırf başbakanın oğlu gözaltına alınmasın diye savcıyı engelleyip kanun çıkardılar. Burslu okurken nasıl gemicikler, şirketler sahibi olduğunu açıklasın hayırlı evlat.

ali yıldız
ali yıldız - 6 yıl Önce

dürüstseniz korkunuz nedir gidin aslanlar gibi ifade verin....yok ifade veremiyorsanız anlarızki bu işte bir iş var

yalcin
yalcin - 6 yıl Önce

yok kompleymis de felan filan gec o ayaklari ,, herkes verecek hesabini kim olursa olsun ,, yemisler o ayaklari ,, erdogan isin zor adamim ,, eskiden destek verirdim sana ama bu bir iki senede iyce civitin ,, yani kafanada cükseler üzülmem kalsan da üzülmem ,

hamdi tolga kahraman
hamdi tolga kahraman - 6 yıl Önce

adalet dediysek o kadar da değil

misafir.
misafir. - 6 yıl Önce

biz yıllarca çalışır bir evimiz zor olur, birileri servetini binlerce kat artırırlar, ya onlar çok akıllı ya bizim çocuklarımızda akıl yok işsiz güçsüz geziyorlar ceplerinde çay parası bile yok, asgari ücret ise nefes almaya ancak yetiyor, şimdi bu yüzmilyar ero gibi kaynakları araştırmak için güçlü olmalısın, yoksa değil araştırmak bu paranın rüzgarına sinek gibi gelirsin

osman osman
osman osman - 6 yıl Önce

komplo diyene kadar madem oğlun suçsuz tut avukatlarını mahkemede savunsun kendini beraat etsin. ne diye bütün polisleri soruşturma savcılarını görevden alıyorsun. nedenini herkes biliyor neyse. gelelim kinci konuya, başbakan çıkıp "evet çatır çatır yedim, ben de yedim oğlum da yedi bütün kabine yedik" desin bunun seçmeni "afiyet olsun" diyeceği için onlarla tartışmak anlamsız. akp gibi ılımlı islam ve abd'nin ortadoğu da jandarmalığını yapacak bir partiyi iktidara getirmek için öncesinde dindarları ezdiler şimdi korkutuyorlar bak biz gidersek böyle böyle olur. ulan akılsızlar tarihin en büyük krizi 2001 deki ekonomik verilerle bugünküler neredeyse aynı. çin faktörü son yıllarda devreye girmese nah alırdınız evinize beyaz eşya, elektronik, otomobilleri.


SIRADAKİ HABER

banner513