Başbakan'dan sert sözler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da Cumhuriyet Meydanı Turgutlu ilçesinde Orhan Polat Yağcı İlkokulu'nda düzenlenen toplu açılış törenlerininde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:Manisa artık 30 Ma

Başbakan'dan sert sözler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da Cumhuriyet Meydanı Turgutlu ilçesinde Orhan Polat Yağcı İlkokulu'nda düzenlenen toplu açılış törenlerininde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Manisa artık 30 Mart seçimlerine Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçmek için geliyor. Hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Ana muhalefet yavru muhalefet Manisa’nın büyükşehir olmasına da itiraz ettiler.

Anayasa Mahkemesi’ne götürdüler. Bunun ne anlama geldiğini bilmezler.Ama biz yaşayarak geldik. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan buraya geldik. 750 bini aşmış tüm şehirlerimizi büyükşehir ilan ettik.

Anayasa Mahkemesi'ne götürdüler. Köyde ne var muhtar var.  Köy mahalle olacak, ilçe belediyesi hizmet götürecek. Köylerde kanalizasyon diye bir şey bilir misiniz? Ama artık

köylerde bile kanalizasyon oluşmaya başlayacak.
Foseptik çukurlarından köylerimiz arındırılacak. Medeni olmak budur. Ana muhalefetin de yavru muhalefetinde medeni olmak gibi bir derdi yok.

Manisa Merkez ve ilçelerinde bu açılışta 665 milyonluk yatırım gerçekleştiriyoruz. Bugün Turgutlu’da, yarın Salihli, Akhisar, Demirci’de olacağız. Toplamda 778 milyon liralık yatırımı Manisa’ya kazandırmış olacağız.

TOKİ tarafından yaptırılan kız meslek lisesini, konutları, pansiyonu da bugün resmen hizmete alıyoruz. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz camileri restore etti, hizmete alıyoruz.
Manisa çok sayıda yatırım için tam bir cazibe merkezi haline geldi. Özel sektör yatırımlarını da toplu olarak hizmete alıyoruz. Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum.
Eğitimde soruyorum anneler bu işi iyi bilir. Biz gelene kadar yavrularımızın kitabını bile bulamıyorduk. Geldik kitabı ücretsiz olarak dağıttık.

Ücretsiz sıraların üzerine bıraktık. Bizden öncekilerin aklı neredeydi. Onların böyle bir derdi yoktu. Bizler çok çile çektik saman kağıtlarda okuduk. O yüzden kuşe kağıttan kitaplar bastırdık.

İmkanı olmayan yavrularımıza burs verdik. Kız öğrencilere, erkek öğrencilere burs verdik. Parayı da annelere verdik

Kızlarımız ayrımcılığa tabii tutuldu. 15 yıl nerdeyse başları örtülü diye okullara sokulmadı. İktidarda olanlar bunun hesabını neden vermiyorlar. Sabır dedik ve hamdolsun bu ayrımcılığı bitirdik.

Yavrularımız okullarımıza başı örtülü olarak giriyor. Başı açığı da kapalısı da aynı sıralarda oturuyor. Ülke parçalandı mı? Ülke normalleşti. Rahatsız olanlar var onları da biliyoruz ama şu anda ses çıkaramıyorlar. Neden? Bu milletin mayasında bu var da onun için. Kat sayı dediler? İnsaf, neden? Ayağına bağlıyorsun taşı koş diyorsun.
Ne oldu şimdi kat sayı da kalktı.  Başörtülü kardeşlerim kamu kurumlarına giriyor. Ne oldu yıkıldık mı? Gezi olaylarıyla bir çalkalanma yaptılar. Yetmedi şimdi de son günlerde bu olayı çıkardılar.

Bu yapılanlar Ak Parti’ye karşı değil Türkiye’ye karşı yapılıyor. Türkiye’nin büyümesini hazmedemiyorlar. Arkasında uluslararası güçler ve taşeronlar var. Bunun kimler olduğunu, bu taşeronların kimler olduğunu tahmin ediyorsunuz. Bu oyunu hep birlikte bozacağız.

Durmadan, usanmadan tatlı dille konuşarak. Şu kalan 90 günde Ak Parti’nin devamından yana bir tercih yapacağız inşallah. Ya millet ya zillet diyorum. Ya millet kazanacak ya zillet kazanacak.

Merkezde, ilçelerimizde spor için çok büyük yatırımlar yaptık. Yeni hastaneler açtık, cihazlarla donattık.

Manisa yüksek hızlı treni de hak ediyor. Eskiden kara tren vardı hani şıf şıf şıf giderdi. Hala onunla gidin istiyorlar. İşte Marmaray, Konya-Ankara-Eskişehir çalışıyor. Yüksek hızlı tren ağlarıyla öreceğiz.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Yahu Başbakan Allah Aşkına yeter artık şu İnsanları Kandırma devamlı dine siyaset karıştırıyorsun..Kapalı Öğrenciler kapalı girsin kime ne zararı var Mhp zaten destekledi.Herşeyi.Sen nasıl Ülkeyi Pkkya teslim ediyorsun cık ondan bahset..Savcıyı Polisi neden görevden aldın ondan bahset? Sen insanları safmı sanıyorsun?

tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

yazık bu millete sana inanıp oy veriyor başbakan resmen dalga geçiyor akp li olmayan herkes vatan haini, islam düşmanı, gerici, cuntacı darbeci, böyle bir komedi olabilir mi ? bunlar diyor biz yani ülkenin üvey evlatları hızlı tren istemiyor, modern hastane istemiyor, büyükşehir olmanızı da istemiyor biz iyi olan hiçbirşeyi istemiyormuşuz yapmalarına da engel olmak istiyormuşuz. sana ancak senin müridlerin inanır zaten aklı başında kimsenin inanmayacağını biliyor kendi seçmeni inansın yeter. bu ülkede başbakan olabilirsiniz ama asla devlet adamı olamazsınız. devlet adamı olan birleştirici, hoşgörülü, kul hakkı yemeyen yedirtmeyen, adaletli ayrım yapmayan bir lider olur. sen sadece akp ve pkk lıların başbakanı olabilirsin

SIRADAKİ HABER

banner513